ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
https://android.com.pl/rozrywka/361412-cda-premium-listopad-2020/

Oto najlepsze smartfony fotograficzne 2019 roku według DxOMark

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wcześniej firma DxOMark koncentrowała się przede wszystkim na standardowych aparatach. Jednak z powodu rosnącej popularności fotografii mobilnej skupili się na aparatach w smartfonach. Obecnie jej testy są jednymi z najbardziej liczących się na świecie w tym segmencie. Z powodu nadchodzącego końca tego roku właśnie zaprezentowała swój wybór najlepszych smartfonów fotograficznych 2019 roku.

Najlepsze smartfony według DxOMark

Najlepsze smartfony DxOMark

DxOMark przejrzało w tym roku łącznie 31 smartfonów, które wahały się od konstrukcji tańszych po modele flagowe największych marek. Na tej podstawie firma przygotowała zestawienie najlepszych smartfonów w kilku kategoriach.

Najlepszy smartfon fotograficzny

Najlepsze smartfony DxOMark

W tej kategorii pierwsze miejsce zajęły dwa smartfony. Mowa tutaj o Huawei Mate 30 Pro i Xiaomi Mi Note 10 Pro. Warto jednak podkreślić, że w samym rankingu propozycja Xiaomi występuje pod swoją chińską nazwą, czyli Mi CC9 Pro. Oznacza to, że oba urządzenia są doskonałym wyborem dla mobilnych fotografów, którzy potrzebują najwyższej klasy aparatu. Bycie wszechstronnym oznacza, że aparat fotograficzny jest wyjątkowy zarówno przy robieniu zdjęć, jak i nagrywaniu filmów wideo.

Najlepszy smartfon do nagrywania filmów

Najlepsze smartfony DxOMark


iPhone 11 Pro Max firmy Apple jest liderem w dziedzinie nagrywania filmów smartfonem. Testy pokazały, że urządzenie jest w stanie uchwycić materiał wideo w jakości HDR, co daje bardzo szeroki zakres dynamiki. Według DxOMark iPhone 11 Pro Max zapewnił doskonałą reprodukcję kolorów, ekspozycję i balans bieli. Nic więc dziwnego, że otrzymał aż 102 punkty w tej kategorii, oraz sumaryczny wynik 117 punktów.

Zobacz też: Ten nieszczęsny tył Redmi K30 wygląda… całkiem nieźle

Najlepszy smartfon z zoomem optycznym

Najlepsze smartfony DxOMark

Dzięki rozwojowi dedykowanych teleobiektywów optycznych smartfony powoli zyskują na znaczeniu w zakresie zoomów. Tutaj pojawia się dobrze już nam znany jeden z liderów całego zestawienia, czyli Xiaomi Mi Note 10 Pro. Według DxOMark oferuje on powiększenia zbliżone do prawdziwego teleobiektywu.

Najlepszy obiektyw szerokokątny w smarfonie

Najlepsze smartfony DxOMark

Nie mogło zabraknąć także pozycji od lidera branży smartfonów. Dla osób zainteresowanych zdjęciami grupowymi lub uwiecznianiem krajobrazu Galaxy Note 10+ firmy Samsung jest najlepszym wyborem. Ultraszerokokątny obiektyw stał się w ciągu ostatnich kilku lat powracającą funkcją w smartfonach najwyższej klasy.

Najlepszy smartfon do zdjęć nocnych

Najlepsze smartfony DxOMark


Nie zabrakło także kategorii dla drugiego z liderów zestawienia ogólnego. Smartfony w ostatnich latach osiągnęły ogromny postęp w zakresie osiągów aparatów fotograficznych. Jedynym z obszarów jest wykonywanie zdjęć słabym oświetleniu. W tej kategorii to właśnie Huawei Mate 30 Pro zajął pierwsze miejsce. Najlepszy wynik został osiągnięty dzięki połączeniu nowych technologii sensorów i innowacyjnych algorytmów programowych.

A czy Wy zgadzacie się z rankingiem DxOMark?

Źródło: DxOMark

Sprawdź najnowsze wpisy