Google testuje interfejs wyszukiwarki zoptymalizowany dla tabletów

Newsy

google-web-search

Od kilku tygodni Google bardzo dynamicznie wprowadza kolejne zmiany w swoich usługach. Okazuje się, że to nie koniec nowości, bo właśnie trwają testy interfejsu wyszukiwarki Google, która została zoptymalizowana pod kątem tabletów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Koncern z Mountain View znany jest z tego, że wprowadzane modyfikacje są bardzo dokładnie przemyślane i zaplanowane. W trakcie prac uwzględniane są wszelkie aspekty związane ze spójnością całego ekosystemu, jaki został zbudowany wokół wyszukiwarki. Wkrótce mają pojawić się kolejne zmiany w najważniejszej usłudze.

google-web-search2

Google od dłuższego czasu oferuje dostęp do wyszukiwarki Google, która jest zoptymalizowana z myślą o smartfonach. Z racji tego, że popularność tabletów jest coraz większa, konieczne staje się również stworzenie interfejsu, który będzie pozwalał na znacznie łatwiejsze korzystanie z wyszukiwarki również w przypadku urządzeń z ekranami o przekątnej 7 i 10 cali.

Czym się charakteryzuje nowy interfejs? Przede wszystkim zmodyfikowanym układem. Menu znajdujące się dotychczas po lewej stronie zostało przesunięte bezpośrednio pod pole, w którym wpisywane jest zapytanie. Przyciski są większe, podobnie jak przerwy między nimi – te cechy mają usprawnić korzystanie z Google na urządzeniach dotykowych.

Lista z wynikami wyszukiwania w dużej mierze przypomina aktualną wersję Google, znaną użytkownikom korzystającym z niej w popularnych systemach, takich jak Windows czy OS X. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Google zdecyduje się na uruchomienie nowej wersji swojej wyszukiwarki. Najprawdopodobniej stanie się to jednak przy okazji wprowadzania zmian w standardowej wersji interfejsu, nad którym Google również pracuje.

źródło: Digital Inspirations


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x