2011-07-26_15.24.44

Huffington Post jest amerykańskim serwisem stworzonym przez dziennikarkę Ariannę Huffington. Od samego początku, z dnia na dzień, serwis zdobywał coraz większe grupy fanów. Co stało na czele sukcesu tej strony? Prostota, dużo dobrej jakości zdjęć i treściwość artykułów. Oraz, a może przede wszystkim, inny język od tego towarzyszącego głównemu nurtowi dziennikarskiemu w USA. Z prostego bloga z komentarzami do najważniejszych wydarzeń Huffington Post przerodził się w jedno ze źródeł, z którymi liczą się wszyscy i obecnie pretenduje do miana jednej z najbardziej wpływowych stron w sieci.

Wczoraj w Android Markecie pojawiła się dobrze zbudowana aplikacja z najświeższymi doniesieniami prosto z portalu. Deweloperzy odrobili zadanie domowe. Program jest przejrzysty, intuicyjny i co najważniejsze naprawdę czytelny. Każdy dział ma przyporządkowany inny kolor, zaś główną informację ilustruje spore zdjęcie. Niżej znajdują się doniesienia „z drugiego planu”.

Co ciekawe, jeśli na przykład niedługo wychodzimy z domu, lecz dany temat zainteresował nas na tyle, by pochylić się nad nim dłużej, to nic nie stoi na przeszkodzie – wystarczy kliknąć w jeden przycisk, a artykuł zachowa się w pamięci aplikacji. Podobnie jest z całym działem – jeśli chcemy przeczytać co się działo w sporcie, wystarczy, że wybierzemy odpowiednią opcję, a wiadomości same się zachowają. Proste i przydatne.

Huffington Post app umożliwia łatwe dzielenie się artykułami z przyjaciółmi. Przycisk share umożliwi eksportowanie artykułu do dowolnego źródła, a oprócz tego domyślnie w menu pojawiła się opcja Facebook, umożliwiająca bezpośrednie umieszczenie odpowiedniego posta na naszej tablicy.

2011-07-26_15.24.232011-07-26_15.24.11

Ponadto projektanci udostępnili nam kilka widgetów, które umieścimy na ekranach naszych smartfonów. Do wyboru mamy cztery rozmiary, od najmniejszego 2×2, przez pociągły 4×1, na dwóch największych kończąc, w tym jednym zajmującym cały pulpit. Oczywiście program jest w stałym kontakcie z siecią, więc na bieżąco otrzymujemy najświeższe informacje.

Nie ukrywam, że Huffington Post staram się odwiedzać jak najczęściej, a aplikacja umieszczona w zielonym Markecie zdecydowanie to uprości. Polecam wszystkim.

źródło: Android Tapp 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk