Google-Play-Gift-cards-land-top

 

Po niedawnym wprowadzeniu na polski rynek usług Muzyka i Filmy Play możemy cieszyć się niemal pełną dostępnością sklepu Google w naszym kraju. Oczywiście nadal brakuje możliwości zamawiania urządzeń wyszukiwarkowego giganta nad Wisłę, jednak ptaszki ćwierkają, że jeszcze pod koniec tego roku może się coś w tej materii zmienić.

 

Ostatnią przeszkodą w korzystaniu z pełnego Google Play w Polsce dla wielu osób była konieczność zapłaty za zakupy kartą (nie dotyczy klientów sieci Play). Nadal duża część, szczególnie mniej doświadczonych czy młodszych użytkowników, nie może lub nie chce używać swojej karty płatniczej w internecie. Na całym świecie odpowiedzią dla takich ludzi są karty upominkowe, których dotychczas próżno było szukać w polskich sklepach. Na szczęście menedżerowie w Mountain View zdecydowali się wykonać naturalny krok naprzód i za pośrednictwem stron pomocy ogłosili, że w sklepach w naszym kraju wkrótce pojawi się możliwość doładowania wirtualnego konta w Google Play:

 

google_gift_cards

 

Prócz samego faktu wprowadzenia kart do sprzedaży poznaliśmy też dostępne nominały: 50zł, 75zł oraz 150zł. Strona nie podaje dokładnej daty, po której będziemy mogli wyjść ze sklepu z kodem doładowującym w ręce, jednak wprowadzenie takiego produktu do krajowej dystrybucji wg. mnie nie powinno trwać więcej niż miesiąc.

 

A wy jak płacicie za swoje wirtualne zakupy w Google Play? Kartą płatniczą, za pośrednictwem operatora a może czekaliście właśnie na karty upominkowe?

 

Źródło: Google Support

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.