Project Volta pozwala wydłużyć czas pracy na baterii w Nexus 5 o 36%

Newsy

Project Volta Android L

Jedną z najważniejszych funkcji wprowadzonych przez Google w Android L jest Projekt Volta, mający na celu znacznie poprawić żywotność baterii w urządzeniach z najnowszym systemem operacyjnym Android poprzez skuteczniejsze wykorzystanie zasobów oraz ograniczenie tzw. „wakelock-ów” do minimum. Większość z Was pomyślała pewnie – jasne, kolejne słowa rzucone na wiatr, ale czy na pewno? Serwis ArsTechnica postanowił sprawdzić skuteczność tej technologii i… wygląda to całkiem obiecująco.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Według badań przeprowadzonych przez redaktorów wspomnianego serwisu na smartfonie Nexus 5, czas pracy na baterii bez konieczności ładowania wydłużył się o 36%. Czy to dużo? W teście, ekran Nexusa 5 był włączony i pracował przy luminacji 200 nitów, a on sam polegał na przeglądaniu internetu (odświeżanie jednej strony co 15s) poprzez WiFi. Wynik? Podczas pracy na poprzedniej wersji Androida – KitKat (4.4.4), smartfon wytrwał 345 minut, natomiast ten sam test przeprowadzony na nowym Androidzie „L” w wersji testowej, Nexus 5 odnotował wynik 471 minut. Daje to wzrost o całe 36%.

 

battery life Project Volta

 

 

Żywotność baterii zawsze była jednym zarzutów kierowanych w stronę urządzeń z „zielonym robocikiem” na pokładzie. Była to wina po części złej optymalizacji samych aplikacji jak i samego systemu operacyjnego. Wygląda jednak na to, że Google w końcu wziął sobie do serca sugestie użytkowników i doczekaliśmy się znaczącej poprawy w tej kwestii.

 

Oczywiście należy pamiętać, że test w pełni nie odzwierciedla prawdziwego cyklu baterii w standardowych warunkach, jednak naszym zdaniem zalety używania Volty można poczuć na własnej skórze. Test symulował jedynie ciągłe korzystanie ze smartfona, więc w trybie bezczynności wynik ten będzie na pewno jeszcze bardziej zauważalny. Czyżby nadeszły czasy, kiedy to smartfony choć trochę zbliżą się do wyników legendarnych Nokii? Czas pokaże, jednak Projekt Volta na pewno jest kamieniem milowym w tym kierunku rozwoju.

 

 

Źródło: ArsTechnica


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x