Kod źródłowy Androida L Preview dostępny w AOSP dla Nexus 4, 5, 7, i 10

Newsy

android L ekran startowy

Jak to zwykle bywa z nowymi wersjami Androida, Google właśnie opublikował kod źródłowy Androida „L”. Kod (niestety nie pełny) dostępny jest na stronie Google Android Git repo dla wszystkich urządzeń Nexus – aktualnej oraz poprzedniej generacji, co oznacza modele Nexus 7 2012 i 2013 (WIFI i LTE), Nexus 4, 5 oraz Nexus 10.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

Gdy kod źródłowy dla pozostałych urządzeń Nexus został udostępniony w AOSP kilka godzin temu, istniała spora nadzieja, że deweloperzy mogą wykorzystać go do tworzenia pełnych ROMów dla kolejnych urządzeń Nexus. Niestety, jeden z deweloperów –  Bill Yi napisał na Google Groups, iż wersja na serwerach Google’a zawiera tylko kilka części kodu źródłowego opartych na licencji GPL, co oznacza, że nie może być używana do kompilacji pełnych obrazów systemów.

 

Pomimo tego niuansu, informacja ta jest bardzo dobrą przesłanką dla użytkowników wszystkich urządzeń Nexus od 2012 roku, gdyż pozwala to sądzić, iż istnieje duże prawdopodobieństwo przyszłej aktualizacji do oficjalnej wersji Androida „L”.

 

Dla zainteresowanych, poniżej pełna lista z odnośnikami do opublikowanych części Androida L:

 

 

 

Źródła: androidpolice.com, XDA,
Zdjęcie: arstechnica.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x