acer-iconia-tab-a100

Acer Iconia Tab A100 pierwszy raz został zaprezentowany w trakcie targów Computex 2011. Zgodnie z ostatnimi deklaracjami ze strony producenta, 7-calowy tablet pojawi się na rynku w trzecim kwartale. Acer poinformował również o tym, ile sztuk tego urządzenia trafi do sprzedaży.

Iconia Tab A100 jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy uważają, że 10-calowe urządzenia nie są poręczne w przypadku aktywnego trybu życia. Ambicją tajwańskiego producenta było stworzenie tabletu, w którego przypadku mniejsze rozmiary nie oznaczają mniejszych możliwości. Stąd też bardzo dobra konfiguracja sprzętowa.

Ten niewielki tablet wyposażony będzie w dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 taktowany z częstotliwością 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, natomiast na pliki użytkownika – w zależności od wersji – przewidziano 8, 16 lub 32 GB. Nad całością kontrolę ma sprawować najnowsza wersja systemu Honeycomb 3.2, która rozwiązuje problemy z kompatybilnością 7-calowych urządzeń.

Ostatnie informacje wskazują na to, że tablet pojawi się w Europie już we wrześniu – wśród krajów, w których będzie można nabyć A100 najprawdopodobniej znajdzie się również Polska. Acer planuje w lipcu wyprodukować ok. 30 tys. sztuk swojego nowego tabletu, jednak na przełomie sierpnia i września liczba ta zostanie zwiększona do poziomu 100 tys. sztuk. Całkowita liczba wyprodukowanych tabletów w trzecim kwartale ma wynieść 300 – 400 tys. urządzeń.

W ten sposób oferta firmy będzie atrakcyjna zarówno dla osób zainteresowanych kompaktowymi, 7-calowymi urządzeniami (A100), jak i 10-calowymi tabletami (A500). Nadal nie wiadomo, jaką cenę ustali producent – jeszcze niedawno mówiło się o kwocie 349 dolarów za podstawową wersję. W tej chwili nie jest to już takie pewne, zwłaszcza w świetle ostatnich informacji związanych z planowanymi obniżkami cen Iconii Tab A500.

źródło: DigiTimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula