MSI WindPad Enjoy 10 wkrótce w sprzedaży?

Paweł Cebula Paweł Cebula Newsy
MSI_WindPad_Enjoy_10

Jedną z firm, która w trakcie targów Computex 2011 miała okazję zaprezentować swój nowy tablet z systemem Android było MSI. WindPad Enjoy 10 był oczekiwany przez użytkowników z prostego powodu – miał to być niedrogi i funkcjonalny tablet. Co wiadomo na temat tego urządzenia?

MSI, podobnie jak wielu innych tajwańskich producentów, zapowiedział m.in. wprowadzenie na rynek 10-calowego tabletu z systemem Android. Informacja ta wzbudziła zainteresowanie z kilku powodów, jednak kluczowe były zapewnienia dotyczące niskiej ceny, która jest jednym z najistotniejszych czynników przy okazji zakupu.

WindPad Enjoy 10 trafił ostatnio do organizacji FCC, której zadaniem jest weryfikacja i standaryzacja urządzeń, które korzystają z sieci WiFi. Przy tej okazji pojawiły się również konkretne informacje związane ze specyfikacji techniczną tego tabletu, który zgodnie z planem ma trafić do sprzedaży już za kilka tygodni.

Urządzenie to wyposażone zostało w 10-calowy ekran, dzięki czemu komfort użytkowania powinien stać na przyzwoitym poziomie. Niestety, producent zdecydował się na wykorzystanie ekranu o rozdzielczości wynoszącej 800 x 480 pikseli, co w efekcie będzie miało dość wyraźne przełożenie na jakość obrazu – szczególnie w porównaniu do Transformera czy Xooma.

Jako procesor wybrano jednostkę ARM Cortex A8 taktowaną z częstotliwością 1 GHz, z kolei pamięć RAM to zaledwie 512 MB. Kontrolę nad urządzeniem sprawować będzie Android 2.3 Gingerbread – przy takiej konfiguracji sprzętowej nie ma mowy o systemie Honeycomb. Zgodnie z deklaracjami producenta, WindPad Enjoy na zasilaniu bateryjnym powinien działać około 5 godzin.

Cena tego tabletu nie jest jeszcze oficjalnie znana, jednak mówi się o kwocie rzędu 299 dolarów. Producent raczej nie ma co liczyć na wysokie wyniki sprzedaży, tym bardziej, że Asus Eee Pad Transformer i Acer Iconia Tab A500 są niewiele droższe, oferując jednocześnie nieporównywalnie większe możliwości.

źródło: liliputing

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy