lenovo

Lenovo w ostatnich dniach potwierdziło szereg informacji dotyczących swoich nowych tabletów. Niespodziewanie pojawiły się również doniesienia, poparte zdjęciami, prezentujące nowy 7-calowy tablet tej firmy.

Jak doskonale wiadomo, rynek tabletów z Androidem ma się coraz lepiej. W ciągu ostatnich miesięcy najwięcej przybyło 10-calowych urządzeń, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Wiele firm pracuje nad przygotowaniem również mniejszych – 7-calowych – tabletów. Jednym z tych producentów jest również Lenovo.

Producent nie potwierdził jeszcze żadnych informacji związanych ze swoim najnowszym produktem. Krążą jednak plotki, że będzie on wyposażony w układ OMAP produkowanym przez Texas Instruments. Niewielki, 7-calowy ekran ma być w stanie wyświetlić obraz w maksymalnej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

lenovo-tab-7cali

Ponadto wśród elementów, w które ma być wyposażony ten tablet wymienia się GPS, modem 3G pozwalający na transmisję danych w sytuacji, gdy nie ma dostępu do sieci WiFi. Poza tym oczywiście nie mogło zabraknąć czytnika kart microSD, przedniej kamery do rozmów wideo i aparatu z tyłu obudowy. Chiński producent z jakiegoś powodu zdecydował się na wykorzystanie Androida 2.3 Gingerbread zamiast systemu Honeycomb.

lenovo-tab-7cali-tyl

Na tę chwilę nie znamy ani daty premiery, ani nawet ceny, w jakiej nowe urządzenie ma być dostępne na rynku. Raczej mało prawdopodobne jest to, że 7-calowy tablet Lenovo będzie należał do kategorii drogich urządzeń.

źródło: Liliputing / Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula