I/O 2014: Chromecast z wieloma nowymi funkcjami, m.in. castowanie ekranu telefonu!

Newsy

IO37_01

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Od czasu wydania Chromecasta w ubiegłym roku Google znacznie rozszerzyło jego funkcjonalność. Ze ściśle zamkniętego w usługach giganta z Mountain View urządzenia przerodził się w otwartą platformę dla deweloperów. Podczas pierwszego dnia tegorocznego Google I/O poznaliśmy nowinki, które już wkrótce zawitają do Chromecasta!

 

nexusae0_Cast2

 

Najważniejszą informacją jest za pewne to, że Chromecast będzie mógł posłużyć nam do castowania tego, co widzimy na wyświetlaczu naszego telefonu na ekran telewizora. Bez wątpienia była to jedna z bardziej wyczekiwanych funkcji, jakie mogły trafić na to urządzenie. Ekipa odpowiedzialna za Chromecast zapowiedziała również funkcję znaną nam z systemu Android, tzw. „daydream”, czyli swego rodzaju cyfrową ramkę na zdjęcia, która wyświetla nasze zdjęcia z Google+ lub nawiązujące do konkretnej tematyki fotografie czy dzieła sztuki. Z ważnych informacji warto również wspomnieć o tym, że od teraz, aby korzystać z Chromecasta, nie musimy być nawet podłączeni do tej samej sieci Wi-Fi co urządzenie Google. Wystarczy, że będziemy w jego okolicy i będziemy mieli dostęp do internetu, np. przez 3G lub LTE.

 

nexusae0_Backdrop

 

 

Wspomniane zmiany powinny wkrótce wejść w życie za sprawą aplikacji Usług Google Play, odpowiedzialnych za działanie Chromecasta.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x