ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

I/O 2014: Chromecast z wieloma nowymi funkcjami, m.in. castowanie ekranu telefonu!

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Newsy
IO37_01

Od czasu wydania Chromecasta w ubiegłym roku Google znacznie rozszerzyło jego funkcjonalność. Ze ściśle zamkniętego w usługach giganta z Mountain View urządzenia przerodził się w otwartą platformę dla deweloperów. Podczas pierwszego dnia tegorocznego Google I/O poznaliśmy nowinki, które już wkrótce zawitają do Chromecasta!

nexusae0_Cast2

Najważniejszą informacją jest za pewne to, że Chromecast będzie mógł posłużyć nam do castowania tego, co widzimy na wyświetlaczu naszego telefonu na ekran telewizora. Bez wątpienia była to jedna z bardziej wyczekiwanych funkcji, jakie mogły trafić na to urządzenie. Ekipa odpowiedzialna za Chromecast zapowiedziała również funkcję znaną nam z systemu Android, tzw. „daydream”, czyli swego rodzaju cyfrową ramkę na zdjęcia, która wyświetla nasze zdjęcia z Google+ lub nawiązujące do konkretnej tematyki fotografie czy dzieła sztuki. Z ważnych informacji warto również wspomnieć o tym, że od teraz, aby korzystać z Chromecasta, nie musimy być nawet podłączeni do tej samej sieci Wi-Fi co urządzenie Google. Wystarczy, że będziemy w jego okolicy i będziemy mieli dostęp do internetu, np. przez 3G lub LTE.

nexusae0_Backdrop

Wspomniane zmiany powinny wkrótce wejść w życie za sprawą aplikacji Usług Google Play, odpowiedzialnych za działanie Chromecasta.

Sprawdź najnowsze wpisy