Android_One_head

Gdyby wierzyć plotkom, które w ostatnich dniach rozprzestrzeniały się po Internecie to Internetowy gigant powinien zaprezentować dziś nowego Nexusa. Tak się jednak nie stało. Zamiast tego byliśmy świadkami zapowiedzi nowych referencyjnych smartfonów Google’a, które będą znane pod nazwą Android One i będą przeznaczone na rynki rozwijające się. Próżno więc będzie szukać w urządzeniach z serii Android One flagowych podzespołów.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zapowiedziana seria Android One będzie tak naprawdę platformą do produkcji tanich smartfonów, która ma pomóc ograniczyć koszty produkcji sprzętu do minimum. To Google wybierze dostawców i konkretne podzespoły, co pozwoli producentom na jeszcze niższe koszty produkcji. Na każdym telefonie będzie instalowany czysty Android wprost od Google, który będzie objęty 18-miesięcznym okresem wsparcia aktualizacjami (wydawanymi w tym samym czasie co dla serii Nexus i Google Play Edition).

Android_One_Sample_Device (1)

Producenci będą mogli dostosowywać urządzenia w zależności od wymagań danego rynku, co w praktyce będzie oznaczało doinstalowanie dodatkowych aplikacji oraz zastosowanie modułu DualSIM. Poza tym każdy Android One będzie wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz, wejście na karty microSD. Z racji przeznaczenia na rynki rozwijające się każdy Android One będzie musiał kosztować poniżej 100 dolarów.

Pierwsze smartfony zostaną wyprodukowane już niebawem przez firmy Karbonn Mobiles, Micromax oraz Spiece.
Krzysztof Czerwiec