lg-android

 

Rok 2011 LG rozpoczęło wypuszczeniem trzech interesujących urządzeń, czyli Optimus 2X, Optimus Black i ostatnio Optimus 3D. Cieszą się one popularnością na całym świecie, lecz nie spełniły marzeń koreańskiego producenta o zostaniu liderem sprzedaży smartfonów. Niedawno informowaliśmy o wprowadzeniu do oferty modeli LG Optimus Net i Optimus Pro. Dziś do Internetu wyciekły informacje o reszcie planowanych telefonów na ten rok. Znalazło się wśród nich kilka interesujących urządzeń z Androidem, którym warto przyjrzeć się bliżej.

 LG Prada K2

Model sygnowany logiem włoskiego domu mody ma być flagowym na drugą połowę bieżącego roku. Wyróżnia się nienaganną stylistyką, niezwykle jasnym ekranem NOVA o przekątnej 4.3″, a jego grubość to zaledwie 8.8 mm. Ma być on wyposażony w dwurdzeniowy procesor, nie wiemy jednak jaki dokładnie. Dodatkowo posiada dwa aparaty: 8Mpx z tyłu oraz 1.3Mpx do rozmów wideo. Pamięć wewnętrzna sięgnie 16 GB, a nad całością kontrolę będzie sprawował Andorid 2.3.

lg-prada

 

LG Univa

To urządzenie kierowane jest na średnią półkę i ma zwiększyć portfolio budżetowych urządzeń od LG. Wraz z niedawno wypuszczonym Optimus Net mają zdominować rynek tanich smartfonów. Sercem urządzenia jest procesor 800 MHz, a ekran posiada przekątną 3.5″ i rozdzielczość HVGA. Wśród innych funkcji znajdzie się też DLNA. Grubość Univa ma nie przekraczać 12 mm, z przodu posiada on tylko 3 klawisze, z których 2 wyglądają na dotykowe, a środkowy jest fizyczny. Oprogramowaniem zarządzać ma Android w wersji 2.3.

lg-univa

 

LG Gelato NFC

Gelato to nic innego, jak wprowadzony niedawno LG Optimus Net z dołączonym modułem NFC. Dla przypomnienia mamy tu procesor 800 MHz, ekran 3.2” HVGA i Androida 2.3 Gingerbread.

lg-gelato-nfc

LG Victor

Victor jeszcze kilka miesięcy temu mógłby znaleźć się wśród mocniejszych smartfonów na rynku. Najnowszy Android 2.3 Gingerbread, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, aparaty 5 Mpx i przedni VGA (0.3 Mpx) to część z jego danych technicznych. Ekran 3.8″ ma być wykonany w technologii OLED i posiadać standardową rozdzielczość WVGA.

lg-victor

 

LG E2

Znamy bardzo niewiele informacji na temat E2, który wygląda na kolejny niedrogi smartfon. Możemy oczekiwać ekranu o niewielkiej rozdzielczości, procesora o taktowaniu poniżej 1 GHz i przeciętnego aparatu. Niewiadomą jest, w jaką wersję Androida będzie on wyposażony. Tak jak model Univa posiada 3 przyciski, z których środkowy wydaje się być fizycznym.

lg-e2

 

Wspomniany zostaje też model LG K, jednak jego zdjęcie nie wyciekło do Sieci. Ma on być pierwszym smartfonem wyposażonym w ekran 4.5″ o rozdzielczości 720p. Zapewni to DPI równe temu z ekranów Retina w iPhone 4.

Jak dobrze wiecie, producenci nie zawsze dotrzymują terminów wypuszczania nowych smartfonów, więc wysoce prawdopodobne jest, że i w tym przypadku nie obędzie się bez poślizgów. Przeglądając listę nadchodzących urządzeń od LG możemy sądzić, że producent chce zdominować średnią półkę cenową atrakcyjnymi telefonami z nie najgorszymi podzespołami. Jeżeli skupiono się na dopracowaniu oprogramowania, a cena będzie konkurencyjna, to nowe smartfony LG mogą zyskać duże uznanie wśród klientów.

A co Wy sądzicie o planach koreańskiego producenta? Uważacie, że ma on realne szanse w starciu z Samsungiem oraz HTC? Który z nadchodzących smartfonów wydaje się najbardziej obiecujący? Podzielcie się tym z nami w komentarzach.

źródło: pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.