I/O 2014: Zmiany w Google Play Games zapowiadają się obiecująco!

Dawid Przewoźnik Newsy 2014-06-25

google-play-games-services

Na konferencji I/O 2014 nie zapomniano o graczach, a zapowiedziane plany rozwoju Play Games nastrajają optymizmem. Skupiono się przede wszystkim na aspektach sieciowej rywalizacji między użytkownikami, a Greg Hartrell, jako główny menadżer zaprezentował kilka istotnych zmian i nowości.

 

Na początku dostaniemy ulepszenie naszego profilu gracza, który pozwoli na bieżąco śledzić nasze postępy oraz zdobywane osiągnięcia. Inni użytkownicy będą mogli sprawdzić w co ostatnio graliśmy i jakie trofea zdobyliśmy oraz gdzie obecnie znajdujemy się na liście najlepszych graczy. Za konkretne akcje bądź czas spędzony z konkretną produkcją zdobędziemy prezenty, które mają być widoczne dla innych. Dzięki temu, już na pierwszy rzut oka będzie widać, jak intensywnie gramy w dany tytuł. Deweloperzy zaczną bardziej skupiać się na rozgrywce w sieci oraz rywalizacji między użytkownikami, bo przecież każdy chce pobić rekordy kumpla oraz zdobyć lepsze osiągnięcia niż on. W planach jest dodawanie czasowych zadań np. dziennych bądź weekendowych, które zachęcają do spędzania z grą więcej czasu w celu wykonania misji. Wszystko ma być dostępne bez aktualizacji samej gry, a postępy będą zapisywane w chmurze, co jest kolejną ważną nowością. Wspomniano także o lepszej kompatybilności kontrolerów z urządzeniami z Androidem czy Chromebookami, co dla fanów mobilnego grania może być ogromnym plusem.

 

Poza tym, nowy Android ma nam pozwolić czerpać więcej radości z elektronicznej rozgrywki. Grafika zostanie poprawiona, a nowe efekty świetlne czy tekstury sprawią, że gry będą wyglądały dużo lepiej.

 

Zmiany powinny wejść w życie w ciągu najbliższych tygodni wraz z dużą aktualizacją Google Play. O wszystkich nowościach będziemy Was informować na bieżąco.

 

A Wy, co sądzicie o zapowiedzianych zmianach?  Piszcie w komentarzach.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x