Android Market z obsługą wielu plików APK!

Newsy

android-market-new
Ostatnie tygodnie przynoszą dość liczne zmiany i usprawnienia w funkcjonowaniu usługi Android Market. Jedną z ostatnich nowości, która została wdrożona, jest obsługa wsparcia dla wielu plików APK dla aplikacji znajdujących się w Markecie.

Jak doskonale wiadomo, system Google bardzo dynamicznie zyskuje na popularności, czego najlepszym potwierdzeniem jest np. 550 tys. aktywacji telefonów z Androidem dziennie czy 250 tys. aplikacji, które oferowane są w Android Markecie. Koncern z Mountain View musi więc dołożyć wszelkich starań, aby usprawnić pracę np. twórcom gier i aplikacji.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Jednym z najpoważniejszych problemów Androida nadal pozostaje spora fragmentacja, która skutecznie zniechęca niektórych programistów do tworzenia aplikacji dedykowanych na tę platformę. Google robi więc co może – m.in. trwają przygotowania do wydania Androida Ice Cream Sandwich. Jednak to nie wszystko.

Programiści otrzymali niedawno do swojej dyspozycji pewne udogodnienie, które z całą pewnością zostanie docenione. Android Market od teraz pozwala na dodawanie wielu plików APK dla konkretnych aplikacji. W efekcie programiści mają możliwość dostosowania i optymalizacji swoich programów do konkretnych parametrów technicznych, jak np. rozdzielczość ekranu czy wersja systemu Android.

Wprowadzone zmiany mają również duże znaczenie dla użytkowników – od teraz programiści nie będą zmuszani do porzucania wsparcia dla smartfonów, które korzystają ze starszych wersji systemu Android. Usprawnienie wprowadzone przez Google będzie doskonale funkcjonować w przypadku deweloperów, którzy chcą tworzyć programy zarówno dla smartfonów, jak i tabletów z systemem Android.

źródło: PhanDroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x