Lenovo-ThinkPad-Tablet-bottom-portsO rozpoczęciu oficjalnej sprzedaży dwóch nowych produktów firmy Lenovo pisaliśmy już przedwczoraj. Zgodnie z zapowiedzią, poznaliśmy cenę obydwu tabletów, które trafiły do amerykańskich sklepów. Obietnice tego biznesowego producenta zwiastują ich rychłą dostępność w innych krajach, miejmy nadzieję, że również w Polsce.

Oba urządzenia mają tę samą przekątną ekranu – 10.1 cala o rozdzielczości 1280×800 px, działają pod kontrolą Honeycomba w wersji 3.1 oraz posiadają identyczny dwurdzeniowy procesor SoC Nvidia Tegra 2 o taktowaniu 1 GHz. IdeaPad Tablet K1 wyposażony został w 1 GB RAM, posiada 5 Mpx tylną kamerę oraz przednią o rozdzielczości 2 Mpx. W chwili obecnej w sprzedaży znajduje się jedynie model z modułem WiFi, brak jest wersji 3G. Na pokładzie tego produktu znajdą się ponadto Bluetooth, slot na karty microSD, 16, 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci oraz złącze HDMI. Bateria według producenta wytrzyma 10 godzin intensywnej pracy.

ThinkPad Tablet, który swoim disignem zdecydowanie skierowany jest w stronę klienta biznesowego, wyposażono w odporne szkło GorillaGlass oraz wysokiej jakości matrycę IPS, pozwalającą na oglądanie obrazu z niemal każdego kąta. Do urządzenia dodano A-GPS, który ma zapewniać lepszą pracę zainstalowanym nawigacjom. Oczywiście tablet ma dostarczyć najwyższą ochronę danych w nim zawartych, stąd ogromną uwagę przywiązano do wszelkich zabezpieczeń, jakie znalazły się w oprogramowaniu, jak i samym urządzeniu. Tablet powinien wytrzymać niespełna 9 godzin intensywnej pracy, ponieważ zastosowano w nim odrobinę inną baterię.

Aby kupić IdeaPad Tablet K1 będziemy musieli zapłacić 399 dolarów, zaś na ThinkPad Tablet z 16 GB pamięci wydamy 529 dolarów lub 30 dolarów więcej w przypadku chęci posiadania specjalnego stylusa. Jeśli urządzenia trafią kiedykolwiek do polskich sklepów, z pewnością będą towarem ekskluzywnym. Czy ktoś się na nie połasi?

źródło: engadget.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk