Samsung produkuje procesory Intel

Samsung rozpoczął produkcję procesorów dla Intela

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nie jest tajemnicą, że Intel ma problemy z produkcją procesorów w procesie technologicznym 14 nm. Sytuacja ta wpływa także na produkcję układów 10 nm. Nowe przecieki wskazują, że firma zawarła umowę z Samsungiem w celu zwiększenia produkcji w odpowiedzi na zwiększony popyt. Jest to świetny ruch ze strony Niebieskich. Samsung jest drugim zaraz po TSMC producentem układów na świecie. Jego możliwości produkcyjne w znacznym stopniu przewyższają te Intela.

Samsung produkuje procesory Intel

Samsung produkuje procesory Intel

Pomimo odnotowania rekordowych przychodów w trzecim kwartale, problemy firmy z zaopatrzeniem w procesory 14 nm się utrzymują. To z kolei spowodowało opóźnienie w produkcji układów 10 nm. Prawdopodobnie przyniesie to korzyści firmie AMD, której procesory Ryzen sprzedają się obecnie jak gorące bułeczki. Warto także podkreślić, że układy czerwonych są obecnie produkowane w procesie 7 nm. To natomiast dodatkowo podważa kompetencje Intela, który ma problemy z wyższym procesem technologicznym. Nie zapominajmy jednak, że o ile Intel produkuje swoje układy samodzielnie, to AMD zleca ich produkcję TSMC. Tym samym czerwoni opierają się na technologii tajwańskiego giganta.

Zobacz też: Akumulator Oppo Reno3 Pro 5G nie będzie mały – firma się broni

Decyzja dotycząca zlecenia produkcji firmie zewnętrznej wydaje się w tej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem. Dzięki niej Intel będzie mógł odciążyć swoje fabryki. Jednocześnie pozwoli to na zażegnanie obecnego kryzysu urodzaju, który trapi firmę w tym roku. Dodatkowo chwila spokoju pozwoli Niebieskim na złapanie oddechu i podjęcie rękawicy rzuconej przez AMD. Mam nadzieję, że Intel w końcu weźmie się w garść i podejmie równą walkę. Oczywiście jestem wielkim fanem AMD i nawet nie staram się tego ukrywać. Jednak jako konsument najwięcej zyskam na ostrej rywalizacji pomiędzy tymi dwiema firmami.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy