HTC_Flyer_pl

Tajwański producent w trakcie premiery swojego tabletu HTC Flyer wzbudził u większości osób dość ambiwalentne uczucia – z jednej strony urządzenie wygląda bardzo ciekawie pod względem możliwości, z drugiej strony – brak Honeycomba i oczywiście ta niedorzecznie wysoka cena.

Flyer był pierwszą próbą HTC w zaistnieniu na rynku tabletów z systemem Android. Firma postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie w tworzeniu smartfonów i zbudować niewielkie i funkcjonalne urządzenie. Pojawiło się jednak kilka problemów, które sprawiają, że Flyer na rynku jest bardziej ciekawostką niż cieszącym się dużym zainteresowaniem tabletem.

Z całą pewnością wadą Flyera jest brak Honeycomba. Przyczyna takiej decyzji jest znana od jakiegoś czasu – Honeycomb do momentu wydania wersji 3.2 nie był kompatybilny z 7-calowymi urządzeniami. Dlatego też, po wydaniu ostatniej wersji tego systemu, pojawiły się dwa scenariusze – albo HTC wyda aktualizację do Honeycomba 3.2, albo stworzy nową wersję Flyera.

htc-flyer-3d

Wygląda na to, że HTC zdecydowało się na to drugie rozwiązanie. Niespodziewanie w sieci pojawiły się zdjęcia elementu, który przypomina górną część tylnej obudowy Flyera. Od razu w oczy rzuca się to, że przewidziano tam miejsce na dwie kamery. Najprawdopodobniej nowy Flyer, o ile w ogóle powstanie, będzie miał możliwość nagrywania obrazu 3D.

Rozsądne ze strony HTC byłoby, żeby nowy Flyer 3D był również wyposażony w system Honeycomb. Część osób z pewnością życzyłaby sobie, aby producent przemyślał cenę i dostosował ją do realiów, z jakimi mamy do czynienia na rynku.

źródło: AndroidCentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula