android malware anubis

Posiadacie konto Google? Uważajcie na nową próbę oszustwa!

Newsy

Na użytkowników internetu każdego dnia czyha sporo zagrożeń. O tych najgroźniejszych zawsze informujemy was na łamach naszej strony, ponieważ zależy nam na bezpieczeństwie czytelników. Dzisiaj przedstawię wam kolejną próbę oszustwa, która od kilku dni trafia na skrzynki e-mail wybranych osób. Jeśli jej nie wykryjecie, to możecie stracić wszystkie oszczędności!

Na skrzynki pocztowe wybranych osób spływają maile podszywające się pod Google

Fałszywy mail podszywający się pod Google. Fot.: Niebezpiecznik.pl

Czytelnicy portalu Niebezpiecznik informują o podejrzanych mailach, jakie trafiają na ich skrzynki pocztowe. Próbują one przekonać użytkowników do opłacenia rzekomej niewielkiej należności za korzystanie ze sklepu Google Play. Cyberprzestępcy podszywający się pod giganta z Mountain View straszą, że brak reakcji na wiadomość będzie wiązał się z konsekwencjami prawnymi. Osoby, które klikną link podany w wiadomości, zostaną przekierowane do podrobionego serwisu DotPay, gdzie, po wpisaniu danych logowania do konta bankowego ich oszczędności zostaną szybko wyczyszczone.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Masz problem z doborem rozmiaru buta? Zainteresuje cię obuwie z drukarki 3D.

Jak chronić się przed wiadomościami tego typu? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy mail wysłany został z adresu e-mail należącego do Google. W przypadku tego oszustwa wiadomości wysyłane są z dwóch domen niepodobnych do tych oficjalnych, które należą do giganta z Mountain View. Warto również zastanowić się, czy właściciel sklepu Google Play faktycznie rozsyłałby takie wiadomości. Ja, szczerze mówiąc, w to wątpię. Zachowajcie ostrożność!

Źródło: Niebezpiecznik


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x