Na użytkowników internetu każdego dnia czyha sporo zagrożeń. O tych najgroźniejszych zawsze informujemy was na łamach naszej strony, ponieważ zależy nam na bezpieczeństwie czytelników. Dzisiaj przedstawię wam kolejną próbę oszustwa, która od kilku dni trafia na skrzynki e-mail wybranych osób. Jeśli jej nie wykryjecie, to możecie stracić wszystkie oszczędności!

Na skrzynki pocztowe wybranych osób spływają maile podszywające się pod Google

Fałszywy mail podszywający się pod Google. Fot.: Niebezpiecznik.pl

Czytelnicy portalu Niebezpiecznik informują o podejrzanych mailach, jakie trafiają na ich skrzynki pocztowe. Próbują one przekonać użytkowników do opłacenia rzekomej niewielkiej należności za korzystanie ze sklepu Google Play. Cyberprzestępcy podszywający się pod giganta z Mountain View straszą, że brak reakcji na wiadomość będzie wiązał się z konsekwencjami prawnymi. Osoby, które klikną link podany w wiadomości, zostaną przekierowane do podrobionego serwisu DotPay, gdzie, po wpisaniu danych logowania do konta bankowego ich oszczędności zostaną szybko wyczyszczone.

Zobacz także: Masz problem z doborem rozmiaru buta? Zainteresuje cię obuwie z drukarki 3D.

Jak chronić się przed wiadomościami tego typu? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy mail wysłany został z adresu e-mail należącego do Google. W przypadku tego oszustwa wiadomości wysyłane są z dwóch domen niepodobnych do tych oficjalnych, które należą do giganta z Mountain View. Warto również zastanowić się, czy właściciel sklepu Google Play faktycznie rozsyłałby takie wiadomości. Ja, szczerze mówiąc, w to wątpię. Zachowajcie ostrożność!

Źródło: Niebezpiecznik

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.