ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google android q ciemny motyw

Oto aplikacja, która uruchomi ciemny motyw w większości programów Google

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Android 10 otworzył nam na nowo oczy na ciemne motywy w aplikacjach. Google dosyć późno zauważyło potrzebę stosowania szarości i czerni w miejsce bieli oraz bardziej jaskrawych barw, ale jak już to zrobiło, to implementacja poszła od samych podstaw. Oprócz aplikacji też system jest w stanie zarządzać tym, czy chcemy korzystać globalnie z ciemnego lub jasnego motywu. Oczywiście w większości przypadków wymagany jest wspomniany Android 10, ale też może wystarczyć aplikacja Dark Mode, której zadaniem jest robienie dokładnie tego samego.

Aplikacje Google jednym kliknięciem mogą otrzymać ciemny motyw

dark mode ciemny motyw aplikacje google

Naturalnie we wcześniejszych wersjach Robocika z dedykowanym funkcjami motywów w nakładkach wybranych producentów też można się spotkać z przypadkami, gdy ciemne ustawienia aktywują ciemne motywy w aplikacjach Google. Jednak jeśli ta metoda u Was nie radzi sobie najlepiej, to Dark Mode ma szansę rozwiązać ten problem. Otóż jak sami możecie zobaczyć, to nie jest to najbardziej rozbudowany program i sprowadza się wyłącznie do ustawienia trybu. Ten rzutuje swoje ustawienia na wszystkie kompatybilne aplikacje – w końcu pamiętajcie, że Google otworzyło też możliwość uzależniania motywów w programach wszystkich twórców.

Zobacz też: USA chce kontrolować ZTE i Huawei.

Co najważniejsze w tym wszystkim, to fakt, że Dark Mode jest w pełni darmową aplikacją, którą pobierzecie bezpośrednio ze Sklepu Play. Autor w samym opisie zaznacza, że jej działanie jest bardzo uzależnione od ustawień producentów, którzy potrafią w swoich nakładkach blokować dostępy, które wykorzystuje omówiony program. Dlatego dajcie znać w komentarzach, jak sytuacja wygląda w przypadku Waszego smartfona lub tabletu. Wcześniej możecie też zapoznać się z obszernym FAQ, które przygotował wydawca i wyjaśnia kluczowe kwestie działania Dark Mode.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy