Serwis DigiTimes (powołując się na anonimowe źródło) twierdzi, że wkrótce pojawi się zestaw, w skład którego wejdzie iPhone i słuchawki AirPods. Co ciekawe, nie tylko firma z Cupertino planuje taki ruch. Samsung oraz Xiaomi także mają dołączyć do grona firm, które zaczną dodawać w pełni bezprzewodowe słuchawki do swoich smartfonów.

Zestaw iPhone + AirPods już od 2020 roku?

Zestaw iPhone AirPods

Informacja jest bardzo ciekawa. Jednak mało prawdopodobne wydaje się, aby Apple miało dodać do zestawu AirPodsy. Kosztują kilkaset złotych. To Apple więc za darmo ich nie dostaniemy. Z kolei podniesienie ceny zestawu też nie wchodzi w grę. Być może Apple doda słuchawki tylko do zestawów zamówionych przedpremierowo? A może stworzą o wiele tańszą odmianę i to właśnie ona trafi do pudełek ze smartfonami? Chodzi mi po głowie jeszcze jedna – odważna opcja. Może Apple usunie zwykłe AirPodsy ze sklepów i będzie można je dostać tylko w zestawie ze smartfonami? Do osobnego zakupu firma mogłaby wtedy pozostawić tylko wersję Pro. Klient miałby trzy opcje:

  • Najtańsza – zakup samego smartfona
  • Optymalna – zakup zestawu smartfon + AirPodsy
  • Najdroższa – zakup samego smartfona i dokupienie AirPodsów Pro

Zestaw AirPods i iPhone w 2020 roku byłby hitem

Zestaw iPhone AirPods

Nie chce mi się wierzyć, że Apple zarabiające duże pieniądze na akcesoriach nagle postanowi zrezygnować z zysku. Samsung? Myślę, że też nie odważyłby się na taki krok. Xiaomi to co innego. Ich słuchawki AirDots są na tyle tanie, że pojawienie się ich w zestawie jest bardzo prawdopodobne. Do premiery nowych iPhonów jest jeszcze sporo czasu. Firma na pewno będzie próbowała znaleźć złoty środek. Zdobyć serca klientów i jednocześnie zarobić. Apple jest w tym bardzo dobre. Można nie przepadać za iPhonami czy samym Apple, ale trzeba przyznać, że potrafią zarabiać pieniądze. Nie ma wątpliwości – nawet jeżeli Apple wybrałoby najgorszą opcję, czyli sprzedaż iPhonów wraz z AirPodsami (które znacznie podniosą cenę zestawu) – to i tak będą sprzedawały się świetnie.

Czy zestaw iPhone + AirPods będzie dla Apple opłacalny?

Zestaw iPhone AirPods

Kilka dni temu Paweł pisał o tym, że AirPodsy w 2019 roku trafią do około 60 milionów osób. Pomnóżcie sobie tę liczbę przez 800 złotych, bo około tyle kosztują na dzień dzisiejszy na oficjalnej stronie producenta. Teraz sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy Apple zrezygnuje z takiego zysku?

Zobacz także: Oto Xiaomi AirDots – niedrogie słuchawki bezprzewodowe konkurujące z AirPods

Źródło: DigiTimes, Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.