Oppo wielkimi krokami zbliża się do terminu premiery kolejnej swojej serii smartfonów Reno. Trzecia w tym roku generacja ma się skupić na 5G. Przynajmniej ten punkt jest mocno podkreślany w każdej wiadomości, w której pojawia się Reno3. Niemniej wczoraj jeden z wiceprezesów zwrócił uwagę na względnie małą grubość obudowy. To naturalnie wzbudziło od groma wątpliwości, czy faktycznie warto się tym chwalić i redukować milimetry. W końcu mniej miejsca w środku to między innymi mniej miejsca dla baterii. Jednak Oppo postanowiło wyjść naprzeciw zainteresowanym i dokładnie ten sam wiceprezes ujawnia pojemność akumulatora Reno3 Pro 5G.

Oppo Reno3 Pro 5G będzie cienki, ale akumulator niespecjalnie ucierpi

Po raz kolejny też przypomniano nam, że grubość obudowy Reno3 Pro 5G będzie wynosić 7,7 mm. Jednak tym razem zabrakło wzmianki, że bez uwzględniania wystającego aparatu. To ten punkt, który prawdopodobnie najmocniej mnie dotknie w kontekście zmian w stosunku do poprzedników. Niemniej skupmy się na akumulatorze, który ma mieć pojemność 4025 mAh. Fakt, każda wartość powyżej 4000 mAh wydaje się dzisiaj wystarczającą, gdyby nie to, że zawsze musi być jakieś ale. Naturalnie miło by było poznać przekątną wyświetlacza. Ta naturalnie wyciekła wcześniej w plotkach i teoretycznie będzie wynosić 6,5-cala. Co za tym idzie, drastycznych różnic nie ujrzymy, bo obie wartości wpisują się w to, co otrzymywaliśmy w ramach poprzednich serii Reno. Co bardziej precyzyjni mogą zwrócić uwagę, że to wręcz o 25 mAh więcej, a brakujące piksele w wyświetlaczu tylko sprawią, że będzie lepiej. Tymczasem jeden z portali postanowił wygenerować wygląd Reno3 Pro 5G na bazie dotychczasowych doniesień:

oppo reno3 pro 5g wyglad

Zobacz też: Uważaj na dyski SSD od HP!

Nadal nie wiemy, kiedy dokładnie Oppo zdecyduje się na premierę Reno3. Nastąpi ona w grudniu, ale którego dnia? Musimy czekać. Tymczasem być może jutro wiceprezes firmy ujawni przekątną ekranu. Dzień po dniu w szczegółach oficjalną metodą poznamy nadchodzący model.

Źródło: XDA Developers, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.