Xiaomi produkuje już niemal wszystko. Producent ogłosił właśnie swoje własne łóżko. Głównym celem firmy są zdecydowanie smartfony. Jednak to jej nie przeszkadza tworzeniu nowych i unikalnych produktów. Nowe inteligentne łóżko nosi nazwę 8HMilan Smart Electric bed i zostało opracowane przez Chengdu Fun Sleep Technology Co. Ltd, która jest ekologicznym przedsiębiorstwem sieciowym Xiaomi.

Inteligentne łóżko Xiaomi

Xiaomi 8HMilan Smart Electric Bed jest sterowane za pomocą przycisków i komend głosowych. Mogą one sprawić, że inteligentne łóżko będzie powoli podnosić się pod pożądanym przez użytkownika kątem. Ma ono zapewnić wysoką jakość snu. Wszystko dlatego, że elementy sterujące łóżka oferują wyższy komfort i relaks. Jest ono wyposażone w mechanizm dwusilnikowy, który umożliwia niezależne sterowanie górną i dolną połową łóżka. Ponadto plecy można regulować w zakresie od 0 do 60 stopni, a nogi mogą podnosić się do 30 stopni. Domyślnie użytkownicy mają również do dyspozycji 5 wstępnie załadowanych trybów pracy. Pierwszym z nich jest tryb płaski, następnie tryb zapobiegających chrapaniu, tryb czytania, tryb telewizyjny, oraz tryb zerowej grawitacji. Nie wiem, co się kryje pod tą nazwą, ale jej brzmienie to tylko chwyt marketingowy.

Zobacz też: Prezes Xiaomi zdradza tajemnicę sukcesu smartfonów firmy

Inteligentne łóżko Xiaomi jest wykonane z wytrzymałego włókna szklanego i ramy ze stali wysokostopowej. Oznacza to, że rama ma dużą wytrzymałość zmęczeniową i wytrzymałość na rozciąganie. Pojedyncza rama może udźwignąć do 75 kg, podczas gdy całe łóżko może udźwignąć do 1000 kg. Rama szkieletowa posiada 5 ścianek działowych, które są zgodne z rozkładem ciężaru ciała ludzkiego. Łóżko to jest w pełni pokryte materiałem Litchi ósmej generacji. Jest on przyjazny dla środowiska. Ma strukturę i połysk zbliżony do skóry. Cena tego łózka ma wynosić około 1100 zł.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.