Samsung India wzmacnia swoje działania badawczo-rozwojowe. Firma ma zatrudnić nie mniej niż 1200 inżynierów do końca roku. Od 1 grudnia Samsung będzie poszukiwać studentów z różnych szkół wyższych. Mają oni zasilić szeregi Samsunga w tym kraju. Warto podkreślić, że Indie są obecnie największym rynkiem, który nie jest jeszcze nasycony smartfonami. Dlatego też dla wielu producentów, w tym dla Samsunga, stały się one priorytetem.

Samsung zatrudni 1200 inżynierów

Samsung zatrudni 1200 inżynierów

Zgodnie z raportem przekazanym przez India Today Samsung poszukuje młodych inżynierów z różnych dziedzin do swoich działów badawczo-rozwojowych. Obejmuje to informatykę, elektrotechnikę, matematykę i inne dziedziny pokrewne. Celem jest utorowanie drogi dla przyszłych badań i rozwoju w zakresie IT na urządzeniach. A także głębokiego uczenia maszynowego, LoT, chmury, rozwoju UI/UX, analizy danych itp. Samsung India odwiedzi kampusy IIT w 17 miastach i rozpocznie proces rekrutacji 1 grudnia.

Zobacz też: Ekran blokady niczym centrum powiadomień. Jak ustawić na Androidzie?

Warto jednak zauważyć, że ten nacisk na wzmocnienie działań badawczo-rozwojowych nie ogranicza się do Indii, ale raczej odzwierciedla globalne ambicje Samsunga. Producent ten jest jedną z firm, które wydają najwięcej na badania i rozwój na świecie. Tylko w pierwszej połowie 2019 roku firma wydała ponad 8,4 miliarda dolarów na badania i rozwój. Nie jest to też pierwszy raz, kiedy Samsung zatrudnia dużą liczbę inżynierów w Indiach. Trzy lata temu firma zatrudniła ich ponad 800, a zaledwie rok później Samsung zatrudnił kolejny 1000 specjalistów w tym kraju.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.