Oferta na grudzień wygląda bardzo ciekawie. Games with Gold to tak jak w listopadzie – 4 gry. Dwie na Xboxa One oraz dwie na konsolę Microsoftu poprzedniej generacji. Roboty, dinozaury, zabawki i wampiry – tym wszystkim nasycone są dostępne od przyszłego tygodnia tytuły.

Insane Robots

Games with Gold grudzień

Na początek dwuwymiarowa gra Indie niezależnego studia Playniac, którą ciężko wcisnąć w jakiś określony gatunek. Mamy bowiem do czynienia ze strategią turową posiadającą sporo elementów RPG i karcianki. Główny bohater – robot Franklin utracił pamięć. Właściwie została mu ona wyczyszczona, z niejasnych powodów. To ponoć część kary, za występki w przeszłości. Pozostałą jest zmuszenie do pojedynków na śmierć i życie z innymi robotami. To właśnie prowadzenie walk jest naszym głównym zadaniem. Każda z nich (oprócz oczywiście zdobywania doświadczenia) pomaga nam rozwikłać zagadkę naszej przeszłości i zbliża nas do finałowego bossa Kernela. Gra posiada tryb multiplayer, więc jeżeli komuś z waszej rodziny, bądź znajomych gra także się spodoba, to możecie potem zmierzyć się online lub na jednej konsoli.

Średnia ocena Metacritic: 87/100

Jurassic World Evolution

Games with Gold grudzień

Któż z nas nie miał ochoty zbudować własnego parku jurajskiego? Jeżeli to marzenie jeszcze u Was nie umarło, to nadarza się świetna okazja. Jurrassic World Evolution to gra stworzona przez studio Frontier Developments mające doświadczenie w tworzeniu gier tego typu. Jeżeli nazwa studia nic wam nie mówi, to wspomnę, że to Ci sami ludzie, którzy stworzyli znaną i lubianą serię Rollercoaster Tycoon. Jak mówi sam tytuł, gra osadzona jest w świecie, który znamy z filmów Jurrasic Park oraz Jurrasic World. Gracz ma za zadanie stworzyć park rozrywki. O ile zbudowanie go jest dość łatwe, to już samo zarządzanie nim niekoniecznie. Dbanie o finanse i bezpieczeństwo zwiedzających to tylko wierzchołek góry lodowej.

Średnia ocena Metacritic: 76/100

Toy Story 3

Games with Gold grudzień

Jest to gra akcji przeznaczona dla najmłodszych, choć dorośli także powinni się przy niej dobrze bawić. W trybie fabularnym – jak można się domyślić, wcielamy się w Buzza i Woody’ego. W grze dostępny jest jednak jeszcze jeden ciekawy tryb. Nazywa się Toy Box i jest czymś w rodzaju sandboxa. Możemy zwiedzać wykreowany przez twórców świat i wykonywać zadania zlecone przez napotkane zabawki (NPC). Gra daje najwięcej frajdy w trybie współpracy. Jeżeli tylko posiadacie dwa pady, to polecam.

Średnia ocena Metacritic: 76/100

Castlevania: Lord of Shadow – Mirror of Fate HD

Games with Gold grudzień

Tak jak w listopadzie w ręce graczy trafi jedna gra Arcade. To bardzo przyjemna platformówka dla wielbicieli mrocznych klimatów. Osoby kojarzące tytuł Castlevania spodziewają się zapewne krwawej jatki. Przemocy, co prawda nie brakuje, jednak gra kładzie nacisk na eksplorację i zwiedzanie dostępnych lokacji. Główny bohater – łowca wampirów o nazwisku Trevor Belmont będzie musiał zmierzyć się z siłami zła, którymi włada sam Dracula. Grę polecam tylko fanom serii, ponieważ wątek fabularny jest poprowadzony w taki sposób, że osoby nieznające postaci mogą po prostu nie rozumieć niektórych kluczowych fragmentów rozgrywki.

Średnia ocena Metacritic: 73/100

Kiedy możemy pobrać gry z oferty Games with Gold na grudzień?

 • Insane Robots – od 1 do 31 grudnia
 • Jurrassic World Evolution – od 16 grudnia do 15 stycznia
 • Toy Story 3 – od 1 do 15 grudnia
 • Castlevania: Lord of Shadow – Mirror of Fate HD – od 16 do 31 grudnia

Zobacz także: Grudniowe gry w PlayStation Plus ujawnione

Źródło: Xbox Wire

  Google News
  Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
  Obserwuj

  Arkadiusz Stec

  Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.