Google w końcu dodaje możliwość ręcznego oznaczenia kogoś w aplikacji Zdjęcia Google. Aplikacja ta już wcześniej była w stanie automatycznie rozpoznawać twarze i sortować je. To sprawia, że zarządzanie biblioteką jest znacznie łatwiejsze niż ręczne tagowanie osób. Jednak system czasami pomija twarze i nigdy nie było sposobu, żeby taki błąd skorygować.

Ręczne oznaczanie osób w Zdjęciach Google

Ręczne oznaczanie osób w Zdjęciach Google

Nowa funkcja umożliwia oznaczenie ludzi na zdjęciach. Wciąż jest jednak obarczona znacznym ograniczeniem. Umożliwia oznaczanie osób tylko pod warunkiem, że Google wykryje na zdjęciu twarz. Oznacza to, że jeśli Google widzi twarz, ale nie wie, kto to jest, to możemy ją teraz zidentyfikować. Jednak jeśli Google nie zdaje sobie sprawy, że na zdjęciu w ogóle jest twarz, to nadal nie można kogoś połączyć ze zdjęciem. Naprawdę nie rozumiem takiej decyzji. Jednak lepsza taka zmiana niż żadna. Aplikacja ma tendencję do przegapienia twarzy, gdy są one obrócone lub nieco zasłonięte. Miewa także problemy z osobami o ciemniejszej karnacji, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Zobacz też: Xiaomi otwiera nowe sklepy w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie. Na klientów czeka mnóstwo promocji!

Funkcja ta wydaje się częścią najnowszej wersji Zdjęć Google. Jednak nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Będzie się pojawiała partiami u poszczególnych osób, tak jak ma to miejsce zazwyczaj z nowymi funkcjami w przypadku aplikacji giganta. Przy okazji Google obiecuje, że zachowuje pełne bezpieczeństwo danych osób uwiecznionych na zdjęciach i nie udostępnia ich osobom trzecim.

Źródło: TheVerge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.