Gingerbread dla Optimus 3D dopiero jesienią

1 minuta czytania
Komentarze
lgoptimus3d

 

LG Optimus 3D staje się coraz popularniejszym urządzeniem, a wszystko to za sprawą bardzo dobrej konfiguracji sprzętowej, jakości budowy, no i oczywiście obsługi 3D. Jedynym szczegółem, do którego można się przyczepić jest system w mającej dni świetności za sobą wersji 2.2 Froyo.

Z ostatnich doniesień wynika, że ten smartfon nie zobaczy aktualizacji do Gingerbread aż do października tego roku. Czym spowodowane jest opóźnienie nie wiemy, LG milczy na ten temat. Dobrą informacją jest natomiast to, że nowe oprogramowanie wniesie ciekawą funkcję, pozwalającą na konwertowanie na bieżąco zwykłych aplikacji opartych na OpenGL w taki sposób, by obraz wyświetlany był w trzech wymiarach.

Użytkownikom pozostaje mieć nadzieję, że prędzej czy później do Sieci wycieknie stabilna wersja oprogramowania w najnowszej wersji Androida. Innym rozwiązaniem, które może zainteresować zaawansowanych użytkowników Optimusa 3D, jest CyanogenMod7, bazujący na Gingerbread, który udało się uruchomić na tym urządzeniu dzięki otwartemu bootloaderowi. Prace z każdym dniem nabierają tempa i pozostaje czekać, aż stabilna wersja zostanie opublikowana.

 

optimus3d-cm7

 

źródło: intomobile.com

Motyw