ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Europejczycy wolą AMD

Nowa generacja procesorów AMD coraz bliżej – popularny program właśnie zaczął ją wspierać

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

AIDA64 to popularny system informacyjno-monitorujący. Właśnie dodano do niego obsługę nadchodzących APU Renoir firmy AMD. Otrzymał także wstępną obsługę procesorów desktopowych czwartej generacji Ryzen. Może to wskazywać na to, że wczesne próbki obydwu typów układów zostały już ukończone i przeszły wstępne testy.

AIDA64 ze wsparciem dla nowych układów AMD Renoir

AIDA64 AMD Renoir

Firma AMD wykonała niezwykłą pracę polegającą na przeniesieniu większości swoich produktów na nowyproces technologiczny 7 nm. Jego APU są obecnie jedynymi układami, które nadal pozostają na poprzednim procesie 12 nm. Jednak Renoir powinien to zmienić. Nowa generacja APU firmy AMD będzie prawdopodobnie oparta na mikroarchitekturze Zen 2 i procesie 7 nm. Czyli tak, jak obecna linia procesorów producenta układów scalonych. Jako układy APU, układy będą dostarczane ze zintegrowaną grafiką. Zmianie nie ulegnie jednak architektura rdzenia graficznego. W tym przypadku producent wciąż stawia na układy z rodziny Vega. Tym razem jednak o znacznie większej liczbie rdzeni, co przełoży się na wzrost wydajności. Trzeba pamiętać, że APU nie są układami do gier. Mimo to ich wyniki nawet w nowszych tytułach są oszałamiające, jeśli weźmiemy pod uwagę, że mówimy tutaj o zintegrowanej grafice.

Zobacz też: Dzięki tej stronie sprawdzisz, czy promocja na black friday nie jest oszustwem

Kilka miesięcy temu AMD wprowadziło na rynek procesory serii Ryzen 3000, które bazują na procesie produkcyjnym Zen 2 i została przygotowana w procesie technologicznym 7 nm. Oczekuje się, że następna generacja układów będzie oparta na mikroarchitekturze Zen 3 i ulepszonym procesie 7 nm+. Według dotychczasowego nazewnictwa możemy załozyć, że procesory desktopowe czwartej generacji Ryzen będą posiadały markę Ryzen 4000. Dyrektor generalny AMD dr Lisa Su potwierdziła, że nowe układy mobilne 7 nm zadebiutują na początku 2020 roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że AMD ogłosi linię Renoir na CES 2020 w styczniu.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy