Packard-Bell-Liberty-Tab

Packard Bell jest kolejną firmą produkującą niedrogie laptopy, która zamierza powalczyć o klientów na rynku tabletów z systemem Android. Co wyróżnia Liberty Tab na tle konkurencyjnych urządzeń?

Premiera nowego tabletu firmy Packard Bell jest potwierdzeniem pewnego trendu – praktycznie każdy liczący się producent sprzętu elektronicznego pod postacią laptopów czy netbooków chce mieć w swojej ofercie również urządzenie z systemem Honeycomb. Jest to bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla klientów.

Liberty Tab wyposażony został przez producenta w ekran o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. „Sercem” tabletu jest dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 taktowany z częstotliwością 1 GHz. W zależności od wersji, na pliki użytkownika przewidziano 16 lub 32 GB wolnego miejsca.

Tablet ten został wyposażony w moduł GPS, dwie kamery wideo (przednia 2 Mpx, tylna 5 Mpx), port USB, microHDMI i czytnik kart microSD. Producent zapewnia, że akumulator zastosowany w tablecie powinien zapewnić nawet do 10 godzin nieprzerwanej pracy urządzenia bez konieczności ładowania.

Liberty Tab ma trafić do sprzedaży w Polsce jeszcze w sierpniu. Podobnie jak w przypadku innych tabletów, bardzo duże znaczenie ma cena – urządzenie to w podstawowej wersji zostało wycenione przez producenta na 1799 złotych. Tajwańskiemu koncernowi może więc być trudno konkurować z bliźniaczym modelem – A500 firmy Acer.

źródło: Packard Bell

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula