ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xerox odpuszcza HP

Konflikt Xerox i HP narasta. Wszystko przez odrzuconą ofertę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Oferta przejęcia złożona przez Xerox Holding Corporation skierowana do HP Inc rozgrzała stosunki pomiędzy obiema spółkami. Po tym, jak ujawniono, że Xerox był gotów zaoferować akcjonariuszom HP 22 USD za akcję na sprzedaż udziałów w spółce. W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Xerox John Visentin, w mocno sformułowanym liście, stwierdził, że jeśli zarząd HP Inc. nie otworzy ksiąg rachunkowych firmy z należytą starannością do końca wczorajszego dnia, wtedy Xerox skieruje swoją ofertę bezpośrednio do akcjonariuszy HP.

Xerox grozi HP, że skieruje propozycję do akcjonariuszy

Xerox grozi HP

Po otrzymaniu listu w zeszłym tygodniu Xerox ogłasza decyzję o bezpośrednim przejęciu oferty dla akcjonariuszy konkurenta. W odpowiedzi HP twierdzi, że sam Xerox walczy o dobre wyniki, ponieważ firma konsekwentnie przegapiła szacunkowe wyniki Wall Street. Zarząd firmy dodatkowo uważa, że przyjęcie oferty  sprawi, iż nowy podmiot utworzony po transakcji przejmie poważne zadłużenie. Dyrektor generalny Xerox John Visentin wyszedł z odpowiedzią także na ten zarzut. W swoim ostatnim liście Visentin stwierdza, że decyzja HP przeczy logice. Argumentuje to tym, że przejęcie pozwoli akcjonariuszom HP korzystać z natychmiastowych korzyści pieniężnych i udziałów w podmiocie, który będzie liderem w branży.

Zobacz też: Prognozy pogody przegrały starcie z 5G

W dalszej odpowiedzi na zarzuty o problemach w Xerox dyrektor generalny powołuje się na ogłoszony przez siebie w lutym trzyletni planu strategiczny spółki. Następnie stwierdza, że Xerox osiągnął lepsze wyniki, niż początkowo zakładał. Natomiast fakt, że akcje spółki są o 96% wyższe od stanu z początku roku, świadczy o zaufaniu rynku do jej postępów. Najwyższy organ wykonawczy Xerox kwestionuje również twierdzenie HP, że sprzedając swoje udziały w Fujifilm, Xerox rezygnuje z realnych perspektyw na przyszłość.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy