Osoby, które od dawna nie korzystały z Twittera, ale chciałyby zachować swoje konto, powinny się zalogować. Serwis powiadamia użytkowników, że zacznie usuwać konta, które nie zalogowały się od co najmniej sześciu miesięcy. Czystka rozpocznie się po 11 grudnia. Rzecznik Twittera podkreślił, że zamknięcie konta odbędzie się w ciągu wielu miesięcy. Oznacza to, że będą one znikały stopniowo, a nie wszystkie jednocześnie. Oczywiście pisanie postów nie jest tutaj wymagane. Za aktywnego użytkownika uznawany jest ten, który się loguje przynajmniej raz w ciągu pół roku.

Twitter usuwa nieaktywne konta

Twitter usuwa nieaktywne konta

Firma wyjaśniła sprzątanie jako część starań, mających na celu przedstawić dokładniejsze, bardziej wiarygodne informacje. Czyli takie, na których ludzie mogą polegać. Chociaż nie doprecyzowano, co to oznacza, może to pomóc w odnalezieniu użytkowników i tweetów, których szukamy. Bez konieczności przedzierania się przez morze szybko porzuconych kont. Działanie to utrudni także działalność spamerom, którzy zwykle skupują stare konta, lub zakładają je na kilkanaście miesięcy przed ich wykorzystaniem. Dla wielu osób to także szansa na przechwycenie pożądanej przez nich nazwy użytkownika, która była już zajęta.

Zobacz też: AMD potwierdza: 64 rdzeniowy i 128 wątkowy procesor już w przyszłym roku

Jednak dla każdego, kto nie może się zalogować, może to być poważnym minusem. Osoby przebywające w szpitalach i inne osoby w jakiś sposób odcięte od sieci mogą stracić swoje konta. Może to również stanowić problem dla znanych relacji, które zamilkły, ale nadal mają pewną wartość kulturową. Warto jednak podkreślić, że w przypadku osób zmarłych serwis obiecał, że zatroszczy się o nie. To świetna wiadomość, ponieważ często niosły one niezwykle istotne informacje i ich archiwizacja jest niezwykle istotna.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.