Oficjalne wydanie Androida 10 ujrzało światło dzienne na początku września. Wówczas rozpoczął się jednocześnie wyścig, w którym wzięło udział wielu producentów smartfonów o to, kto pierwszy udostępni aktualizację. Z czasem dołączył do niego Asus, który trzy tygodnie temu wypuścił Androida 10 na ZenFone’a 6. Ku zdziwieniu wielu osób, teraz przyszedł czas na zeszłorocznego ZenFone 5Z.

Asus ZenFone 5Z z Androidem 10 – wierzcie lub nie

Asus ZenFone 5Z

Wszyscy posiadacze zeszłorocznego flagowca Asusa, ZenFone’a 5Z, z pewnością się ucieszą, bo firma ogłosiła rozpoczęcie aktualizacji do stabilnej wersji najnowszego Androida 10. Uaktualnienie jest rozprowadzane drogą OTA (Over-the-Air) – oczywiście falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Można zaryzykować stwierdzenie, że jeszcze przed świętami wszyscy zainteresowani powinni się załapać.

Zobacz także: Samsung udostępnia harmonogram aktualizacji do Androida 10. Wiemy, kiedy i jakie smartfony go dostaną!

Nie da się ukryć, że takie tempo Asusa robi wrażenie, tym bardziej gdy weźmie się pod uwagę fakt, że ZenFone 5Z trafił na rynek z zainstalowanym fabrycznie Androidem 8.0 Oreo. Opisywana aktualizacja poza Androidem 10 wprowadza m.in. nieco przeprojektowany interfejs, natywną opcję nagrywania ekranu oraz specjalny tryb do obsługi urządzenia jedną ręką. Co ciekawe, usuwa także niektóre elementy, by zdaniem Asusa zapewnić użytkownikom doznania zbliżone do „czystego” Androida 10. Mamy tu jakichś posiadaczy tytułowego smartfona? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers