ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Acer Iconia Tab A500 w niższej cenie?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Acer_Iconia_Tab_A500

Acer Iconia Tab A500 pod względem konfiguracji sprzętowej zalicza się do grona najbardziej funkcjonalnych urządzeń. Innym atutem tego tabletu jest jego cena – okazuje się, że tajwański producent zamierza poprawić sprzedaż. W jaki sposób chce tego dokonać?

Iconia Tab A500 od momentu swojej premiery sprzedaje się nieźle. Acer liczył jednak na trochę lepsze wyniki. Największym konkurentem tego urządzenia jest Asus Eee Pad Transformer. Tablety te posiadają bardzo podobną konfigurację sprzętową i są oferowane w zbliżonej cenie. Mimo tego z jakiegoś powodu wybór częściej pada na Transformera.

Najprawdopodobniej uznano, że cena tabletu firmy Acer jest zbyt wysoka. Najtańsza wersja A500 z pamięcią 16 GB i modułem WiFi kosztuje 449 dolarów. W przypadku Polski ceny zaczynają się od 1700 złotych. Transformer w tym porównaniu wypada nieco korzystniej – 399 dolarów w USA lub 1500 złotych w Polsce.

W części sklepów ze sprzętem elektronicznym obniżona została cena dwóch modeli A500. Aktualnie, użytkownik decydując się na zakup podstawowej wersji tabletu będzie musiał zapłacić 399 dolarów, natomiast wersja 32 GB została wyceniona na 449 dolarów. W obu przypadkach mamy więc do czynienia ze znaczącymi obniżkami.

Oczywiście powstaje pytanie, czy i kiedy ceny zostaną obniżone również przez polskie sklepy – na razie jeszcze tego nie wiadomo, jednak wszystko wskazuje na to, że osoby rozważające zakup nowego tabletu z systemem Honeycomb będą miały jeszcze trudniejsze zadanie.

źródło: netbooknews.com

Sprawdź najnowsze wpisy