Sztuczna Inteligencja zadba o aktualność Wikipedii

Aplikacja Wikipedii także z ciemnym motywem

Newsy

Ciemny motyw i tryb nocny to dobrodziejstwo dla tych, którzy lubią patrzeć na swoje ekrany smartfonów w ciemnym pokoju. Dodatkową zaletą tej wygody jest możliwość automatycznego dopasowania domyślnych ustawień motywu systemowego w aplikacji. Wikipedia wprowadza dokładnie to do swojej aplikacji beta dla systemu Android.

Wikipedia z ciemnym motywem

Wikipedia z ciemnym motywem

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Oczywiście, to niejedyny powód, dla którego warto się zainteresować trybem ciemnym. Dla wielu jest on zwyczajnie przyjaźniejszy w odbiorze. Dodatkowo w pewnym stopniu eliminuje światło niebieskie, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza w późnych godzinach. Najważniejszą cechą jest jednak mniejsze zużycie energii w smartfonach z ekranami OLED. I to właśnie użytkownicy takich urządzeń najmocniej odczują zalety związane z tym trybem. Warto bowiem zaznaczyć, że w wyświetlaczach ciekłokrystalicznych nawet czarny kolor jest podświetlany. Z tego też powodu prawdziwą ulgę dla oczu odczują tylko właściciele smartfonów z ekranami diodowymi. Jednak nie wszyscy.

Zobacz też: Huawei twierdzi, że gdyby nie blokada USA pokonałby Samsunga

Tryb ciemny w aplikacji Wikipedii niesie bowiem ze sobą dość istotne ograniczenia. Przede wszystkim jest dostępny jedynie w wersji beta programu. To jednak nie jest większym problemem, wystarczy go zainstalować. Gorzej ma się natomiast sprawa z drugim wymogiem. Jest on bowiem dostępny jedynie dla smartfonów z najnowszą wersją systemu operacyjnego, czyli z Androidem 10. Użytkownicy smartfonów ze starszymi wersjami systemu od Google będą niestety musieli obejść się smakiem. Chociaż podejrzewam, że dość szybko znajdzie się jakiś nieoficjalny sposób na uaktywnienie tego trybu także na nich.


EDIT:

Jak słusznie zauważył jeden z czytelników, opcja ta działa także na starszych wersjach systemu i jest dostępna od dłuższego czasu. Okazuje się więc, że powyższa informacja nie jest prawdziwa, za co chciałbym wszystkich najmonotonniej przeprosić. Dzięki za zwrócenie uwagi Marcinie!

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x