VR dla krów

To nie żart! Rosyjskie krowy korzystające z VR dają lepsze mleko

Newsy

Nie tylko ludzie mogą korzystać z VR. Rolnicy z obszaru Moskwy przywiązali zmodyfikowane zestawy rozszerzonej rzeczywistości do krów. Chcieli w ten sprawdzić, czy poprawiły one ich nastrój i oczywiście ich produkcję mleka. Projekt poddał bydło symulowanemu letniemu poletku z kolorami dostrojonymi do oczu zwierząt, dając im zdecydowanie bardziej przyjemny krajobraz niż zwykłe, ograniczające gospodarstwo rolne. I tak, zestawy VR zostały dostosowane do cech strukturalnych głów krów, tak aby mogły właściwie widzieć.

VR dla krów

VR dla krów

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Wydaje się, że zadziałało, przynajmniej na poziomie podstawowym. Pierwszy test zmniejszył niepokój krów i poprawił ich ogólne samopoczucie. Chociaż nie jest pewne, jak dobrze wpływa to na jakość lub ilość mleka, miejscowi twierdzą, że widzą poprawę. Dodatkowo istnieją plany przeprowadzenia bardziej kompleksowych badań, aby ostatecznie odpowiedzieć na to pytanie. Mam tylko nadzieję, że żadna z krów nie cierpi z powodu choroby symulacyjnej. To mogłoby być dość niezręczne, biorąc pod uwagę ich skomplikowany układ pokarmowy.

Zobacz też: Intel i MediaTek chcą razem wprowadzić laptopy w erę 5G

Badanie rodzi kilka pytań. Jak to rozwiązanie sobie z żywotnością baterii? Czy istnieje ryzyko, że krowy będą szaleć, gdy zdejmie się im zestawy i pokaże im ponurą rzeczywistość? W pewnym sensie jest to rozwiązanie problemu, który stworzył człowiek. Pomijając te kwestie, może to być opcja dla gospodarstw rolnych, gdzie pola po prostu nie są dostępne, lub gdzie istniejące techniki relaksacyjne dla zwierząt mogą nie być skuteczne. Ciekawe czy za kilkadziesiąt lat umieścimy krowy w Matrixie? Przyznam, że byłoby to dość niepokojące.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x