xiaomi smartwatch dla dzieci

Rodzice się ucieszą – Xiaomi prezentuje smartwatch dla dzieci

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Newsy

Xiaomi tworzy produkty nie tylko dla dorosłych fanów technologii. Właśnie zaprezentowano smartwatch dla dzieci Mi Rabbit Children’s Watch 2S. Nie jest to produkt przełomowy. Obecnie na rynku znaleźć można wiele zegarków przeznaczony dla najmłodszych. Jednak zwykły, ale potrzebny produkt zawsze jest mile widziany i na pewno znajdzie nabywców. Dlaczego warto się nim zainteresować?

Smartwatch dla dzieci od Xiaomi zapewni spokój rodzicom

xiaomi smartwatch dla dzieci

Rodzice boją się o swoje dzieci – to naturalne. Dzisiejszy świat jest pełen zagrożeń. Każdy chce mieć kontakt ze swoją pociechą i przynajmniej częściową kontrolę nad tym, gdzie przebywa i czy nie grozi jej jakieś niebezpieczeństwo. Dziecko nie rozumie, jak ważny jest kontakt z rodzicem. Każde spóźnienie, brak kontaktu czy niestawienie się w umówionym miejscu jest okupione dużą dawką strachu dla rodziców. Smartwatch na ręce dziecka daje namiastkę spokoju. Możliwość sprawdzenia gdzie przebywa dziecko, jest zbawienna. Szczególnie w momencie gdy nie można się z nim skontaktować, pisząc lub dzwoniąc.

Xiaomi przedstawiło specyfikację swojego smartwatcha dla dzieci

xiaomi smartwatch dla dzieci

Ekran IPS zastosowany w zegarku ma 1,3-cala i rozdzielczość 240 × 240 pikseli. Jest wodoszczelny (IPX8) i posiada slot na kartę nano-SIM. Na pokładzie znajduje się także WiFi oraz GPS. Mi Rabbit 2S posiada głośnik i mikrofon do rozmów a bateria o pojemności 600 mAh, powinna wystarczyć na 7 dni pracy w trybie czuwania. Dostępny jest w dwóch kolorach – niebieskim i czerwonym.

Gdzie i za ile kupimy zegarek dla dziecka od Xiaomi?

xiaomi smartwatch dla dzieci

Obrazek powyżej jest śmieszny, ale zawiera w sobie więcej prawdy, niż mogłoby się wydawać. Lata młodości mam już dawno za sobą ale jeżeli nie odbiorę telefonu od rodziców i oddzwaniam w wolnej chwili, to w 9 na 10 przypadków słyszę „myśleliśmy, że coś się stało”. Zegarek trafił już do sprzedaży w Chinach. Firma przyzwyczaiła nas do niskich cen. Mi Rabbit 2S wyceniono na około 30 dolarów, czyli jakieś 120 złotych. Niestety nie podano informacji dotyczącej dostępności w innych krajach. Pozostaje mieć nadzieję, że tak jak inne inteligentne zegarki Xiaomi – ten także trafi do Polski.

Zobacz także: Xiaomi pracuje nad kolejnym smartwatchem. Tym razem z ramienia marki Redmi

Źródło: Xiaomi, GSMArena, Gizchina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy