Zarówno Sony, jak i Microsoft wielokrotnie podkreślały, że PlayStation 5 i Xbox Scarlett znacznie zredukują czas ładowania. Nadal nie wiemy zbyt wiele na temat tego, jak to zostanie osiągnięte. Jednak wydaje się, że Samsung współpracuje z producentami konsol właśnie w tym celu. Miałoby to dużo sensu, ponieważ koreański gigant jest największym producentem pamięci półprzewodnikowych na  świecie.

PlayStation 5 i Xbox Scarlet z NVMe?

PlayStation 5 Xbox Scarlet NVMe

Na ostatnim Forum Samsung SSD 2019 starszy dyrektor zarządzający zespołem planowania produktu Han Jinman mówił o rozwiązaniach pamięci masowej firmy. W pewnym momencie wspomniano o dyskach SSD do gier. Natomiast towarzyszący im slajd wyjaśnia, w jaki sposób zoptymalizowany dysk NVMe SSD skróci zarówno czas rozruchu systemu, jak i  ładowania gier. Przy okazji potwierdzając, że zostaną one zainstalowane zarówno w PlayStation 5, jak i Xbox One Scarlett.

Zobacz też: LibreTorrent usunięty ze Sklepu Play z powodu podobieństwa do… swoich podróbek

Ponadto stwierdził, że dyski SSD są wdrażane w dziedzinie gier dla konsumentów. Następnie wyjaśnił, że w 2020 roku dyski NVMe SSD będą instalowane nie tylko na komputerach PC, ale również na konsolach do gier dla konsumentów. Dyski SSD są niezbędne do komfortowego odtwarzania gier, które stają się coraz większe. Sony i Microsoft nie powiedziały jeszcze nic na ten temat. Jednak z informacjami ujawnionymi przez Samsunga, prawdopodobnie nie zajmie to zbyt wiele czasu na oficjalne ogłoszenie przez Sony i Microsoft. Zwłaszcza że rynek ten jest na tyle mały, że nie ma wątpliwości, że to właśnie o ich produktach mowa.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.