Żyjemy w czasach, w których wszystko idzie w kierunku mobilności. Po co nosić przy sobie kartę kredytową czy debetową, skoro można wygodnie płacić telefonem? Tym samym tokiem myślenia kieruje się Ministerstwo Cyfryzacji, które odpowiada za aplikację mObywatel, w której możemy zarządzać swoimi dokumentami. W wersji na Androida już od maja bieżącego roku we wspomnianej apce był dostępny moduł mPojazd, umożliwiający m.in. dodanie do niej dowodu rejestracyjnego pojazdu. Po długich miesiącach w końcu trafił na iOS.

Moduł mPojazd już dostępny w aplikacji mObywatel na iOS

aplikacja mobywatel

Użytkownicy iPhone’ów i aplikacji mObywatel w końcu doczekali się modułu mPojazd. Od teraz wszyscy, którzy posiadają najnowszą wersję mObywatela na iOS, mogą już dodać do niego dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia OC. Nie jest jasne, dlaczego wyczekiwana funkcja dopiero teraz trafiła dla posiadaczy smartfonów od giganta z Cupertino, jednak moje przeczucia skłaniają się ku faktowi, że w Polsce o wiele mniej osób korzysta z iOS aniżeli Androida, przez co Ministerstwo Cyfryzacji chciało najpierw „zadowolić” większą grupę odbiorców.

Zobacz także: Samsung udostępnia harmonogram aktualizacji do Androida 10. Wiemy, kiedy i jakie smartfony go dostaną – lista jest naprawdę długa!

Aby korzystać z dobrodziejstw mObywatela, trzeba posiadać Profil Zaufany. Jego założenie jest banalnie proste – „co i jak” zostało dokładnie wytłumaczone na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji. Korzystacie z aplikacji mObywatel? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: App Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.