Wszyscy wiemy jak wygląda black friday w Polsce – sklepy dopisują przekreślone ceny z kosmosu lub na chwilę przed promocją podnoszą je aby chwilę później obniżyć. Jak się okazuje internauci są coraz bardziej zdesperowani w walce z tak nieuczciwymi zachowaniami i tworzą własne, bardzo przydatne narzędzia. Nie oznacza to jednak, że w naszym kraju nie można znaleźć prawdziwych przecen – koniecznie sprawdź naszą listę najlepszych promocji w ramach Black Friday 2019 w Polsce!

Narzędzie do weryfikacji promocji

Nie warto wierzyć w zapewnienia sklepów o wyjątkowych promocjach i najniższych cenach. Black friday w Polsce słynie z tego, że sklepy tworzą nieistniejące promocje i próbują zwabić na nie klientów. Wielu zapewne chciałoby sprawdzić jak cena wyglądała na chwilę przed rozpoczęciem promocji, ale przeważnie jest już wtedy na to za późno. Z pomocą przyjdzie strona internetowa stworzona przez pewnego wykopowicza, która podaje najniższe ceny produktu z ostatnich 6 miesięcy.

Strona ta wyświetla ceny oddzielnie dla każdego z monitorowanych sklepów. To ważne, ponieważ każda sieć sklepów może mieć kompletnie inne ceny niż konkurencja. Skrypt monitorował niestety tylko 4 sklepy – x-kom, RTV Euro AGD, Media Expert i Media Markt. Sytuacja wygląda znacznie lepiej w Państwie Środka, gdzie promocje często są naprawdę konkretne i sprzedawcy nie stosują tak tanich sztuczek jak w Polsce. Na dowód tych słów koniecznie sprawdź nasze zestawienie najlepszych promocji na Black Friday 2019 w Chinach!

Zobacz też: Black Friday 2018 – takiego cebulactwa jeszcze nie widziałem

Czy to koniec fałszywych promocji?

Jestem niemal pewny, że nie. Ta strona monitoruje tylko 4 sklepy, które i tak pewnie nie będą się nią przejmowały. Klienci i tak zrobią zakupy, nie rzadko płacąc więcej niż bez promocji. Ta strona na pewno pomoże wytknąć nie jedną fałszywą promocję, choć to nadal za mało. Plus jest taki, że być może nie zniknie, tak jak rok temu historia cen na portalu Ceneo.

Źródło: Wykop @TylkoNieOn

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.