ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyciekły zrzuty prezentujące nowego Androida i Chrome’a

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Newsy
androidl

Czas pozostały do Google I/O 2014 możemy już liczyć w godzinach. Jutro w San Francisco gigant z Mountain View zaprezentuje nam to, nad czym pracował od czasu wydania Androida KitKat. Na dzień przed tym ważnym wydarzeniem wyciekły zrzuty ekranu pokazujące nadchodzące nowości.

74xVhGL

Screenshoty wyciekły za pośrednictwem Chromium Issue Tracker. Na obu z nich widzimy to samo – okno logowania się do mobilnej wersji przeglądarki Chrome. Elementem, o który tak wiele szumu, jest symbol „L” na belce powiadomień, bo to właśnie na tą literę zaczynać się będzie nazwa nadchodzącej odsłony Androida. Ikona tego typu pojawia się w momencie, gdy na urządzeniu jest włączona opcja debugowania przez USB.

79NIFXA

Z rzeczy rzucających się w oczy nie można pominąć unoszącej się ponad ekranem głównym aplikacji Chrome, której wygląd został odświeżony. Na drobny redesign przeglądarki Google wskazują także inne zrzuty ekranu znalezione na stronie Chromium, ale pochodzące z urządzenia działającego na Androidzie KitKat.

wYHSCI8

Z drobnych zmian warto wymienić zmianę ikony symbolizującej wyciszenie telefonu (teraz przypomina ikonę powiadomień z desktopowej wersji Chrome’a) oraz pozbycie się efektu cienia z belki powiadomień i paska nawigacyjnego.

io4LoD3

Screenshoty pochodzą z Nexusa 4, na co wskazuje specyficzna rozdzielczość grafik, więc użytkownicy tego modelu mogą spać spokojnie, Android 4.5/5.0, którego nazwa będzie rozpoczynać się literą „L” na pewno trafi na ich urządzenia. Więcej szczegółów odnośnie nowego systemu z zielonym robocikiem poznamy prawdopodobnie już jutro, więc jedyne co nam pozostało, to czekać na konferencję Google.

Źródło: reddit, Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy