W tym roku Redmi K20 odświeżył pojęcie zabójcy flagowców. Właściwie tyczy się to jego odmiany Pro, ale Xiaomi niejako ponownie pokazało, że jest w stanie tworzyć topowe smartfony w naprawdę niskiej cenie. Tego też oczekujemy od Redmi K30, który miał ujrzeć światło dzienne dopiero w przyszłym roku. Miał, ponieważ dzisiaj do Sieci trafiła oficjalna data premiery tego urządzenia, która – jak się zapewne domyślacie – mieści się jeszcze w 2019 roku. Tym samym szykuje się kolejna niespodzianka, którą na pewno niektórzy odbiorą negatywnie.

Data premiery Redmi K30 oficjalnie ujawniona

xiaomi redmi k30 5g data premiery

Dokładnie 10 grudnia w Chinach odbędzie się premira Redmi K30. Już wcześniej firma zdradziła, że rezygnuje z windy na rzecz wycięć w wyświetlaczu i dokładnie to samo potwierdza powyższy plakat. Podobnie sytuacja wygląda z 5G. O ile nie wiemy, czy wszystkie wersje nadchodzącej serii będą wyposażone w moduł łączności nowej technologii, tak na pewno nadchodzi pierwszy tego typu smartfon od tej marki. Wygląd Redmi K30 może też niektórych odstraszyć wyspą z aparatami, choć w tym momencie przechodzimy do sfery plotek. Z nich też wynika, że Chińczycy wydadzą dwie odsłony K30, z czego ta podstawowa będzie wykorzystywać Snapdragona 730G, a topowa nieznany układ MediaTeka. Może też zabraknąć czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu.

Zobacz też: Czy Black Friday ma sens?

Tym samym Redmi K30 zapowiada się na serię smartfonów, która niekoniecznie musi mieć bezpośrednie powiązanie z Redmi K20, które szerzej znane są u nas jako Xiaomi Mi 9T i Mi 9T Pro. Niemniej pamiętajmy, że w grudniu odbędzie się premiera w Chinach. Nie wiemy, kiedy i czy w ogóle te smartfony zostaną wprowadzone do sprzedaży w Polsce. Niewykluczone, że tak, ale być może znowu w ramach rodziny Xiaomi.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.