Google Glass opuszczają USA. Teraz kupisz je na Wyspach

Kacper Bąk Newsy 2014-06-23

glass_UK

 

 

Okulary Google Glass to jeden z tych sprzętów które można kochać lub nienawidzić. Niektórzy wiele by dali za możliwość ich używania, inni są im do tego stopnia przeciwni, że posuwają się nawet do rękoczynów byle usunąć urządzenie ze swojego otoczenia. Osobiście z niecierpliwością czekam na wprowadzenie okularów na szeroki rynek, więc tym bardziej ucieszyła mnie dzisiejsza informacja.

 

Otwarte beta testy Google Glass nazywane przez wyszukiwarkowego giganta „The Glass Explorer Programme” po raz pierwszy opuszczają Stany Zjednoczone. Od dzisiaj, za pośrednictwem Sklepu Play, mogą je zamówić mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Samodzielne badanie pierwszego urządzenia z kategorii inteligentnych okularów kosztuje aż £1000, jednak nie mam wątpliwości że chętni się znajdą.

 

glass_UK2

 

Spytacie jak ta informacja ma się do naszego rodzimego rynku? Oczywiście aktualnie w Polsce nie ma (i prawdopodobnie długo nie będzie) możliwości kupna Glassów w oficjalnych kanałach dystrybucji, jednak rozwój programu Explorer pozwala sądzić, że projekt mimo wcześniejszych podejrzeń nie zostanie porzucony. Co więcej, pozwala też podejrzewać, że jest zupełnie odwrotnie i już na najbliższej konferencji Google I/O sporo usłyszymy o tych niepozornych okularach.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x