ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Intel MediaTek laptopy 5G

Intel i MediaTek chcą razem wprowadzić laptopy w erę 5G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Intel wycofał się z 5G w smartfonach. Jednak jest zdeterminowany, aby wprowadzić technologię do komputerów. Jako że sprzedał wszystkie swoje patenty i zasoby związane z siecią najnowszej generacji Apple, to musiał znaleźć wspólnika. Tym okazał się MediaTek, producent procesorów mobilnych z Tajwanu, który także skupia swoją przyszłość na technologii 5G.

Intel i MediaTek chcą wprowadzić 5G do laptopów

Intel MediaTek laptopy 5G

Intel współpracuje z MediaTekiem, aby stworzyć modemy 5G dla laptopów i innych komputerów PC. Warto przypomnieć, że stała łączność z siecią 5G jest jednym z filarów Intelowego projektu Athena. W tym duecie to MediaTek będzie tym, który opracuje i dostarczy technologię. Intel zdefiniuje specyfikację rozwiązania 5G, zapewni optymalizację, zatwierdzi projekty i udzieli wsparcia potrzebnego do integracji modemów z komputerami. Obie firmy spodziewają się pierwszych owoców swojej pracy na początku 2021 roku. Współpracują również z firmą Fibocom w celu wyprodukowania modułów 5G na złącze M.2 dostosowanych do systemów opartych na układach Intela.

Zobacz też: Twitter dodaje dwuskładnikowe uwierzytelnienie niewymagające numeru telefonu

Partnerstwo nie jest zaskoczeniem, gdyż obie strony są zainteresowane promowaniem 5G. Podczas gdy Intel nie jest już w branży modemów telefonicznych, wie, że 5G może mieć kluczowe znaczenie dla komputerów PC w przyszłości. Te natomiast pozostają w centrum planów firmy. Dzięki współpracy ma dostęp do 5G bez konieczności poświęcania ogromnych zasobów. Dla MediaTeka jest to możliwość zaistnienia na zupełnie nowym rynku. Firma zainwestowała już w 5G na telefony. Natomiast sojusz daje jej znaczącą pozycję w świecie komputerów osobistych.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy