ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LibreTorrnet Sklep Play

LibreTorrent usunięty ze Sklepu Play z powodu podobieństwa do… swoich podróbek

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Historia drakońskich i arbitralnych decyzji Google dotyczących wykroczeń deweloperskich w Sklepie Play jest dość długa. Teraz jednak firma przeszła samą siebie. Klient torrenta LibreTorrent z otwartym kodem źródłowym został usunięty ze sklepu z powodu spamu. Google twierdzi, że aplikacja jest niskiej jakości duplikatem kilku innych. Tyle że to właśnie LibreTorrent jest w rzeczywistości oryginalną aplikacją, a to pozostałe to wypełnione reklamą klony.

LibreTorrent usunięte ze Sklepu Play

LibreTorrnet Sklep Play

Po usunięciu aplikacji w październiku programista LibreTorrent Yaroslav Pronin skontaktował się z Google, aby rozwiązać ten problem i otrzymał następujące wyjaśnienie:

Przeanalizowaliśmy Twoją prośbę o apelację i stwierdziliśmy, że Twoja aplikacja nadal narusza zasady Sklepu Play. W trakcie przeglądu odkryliśmy, że Twoja aplikacja narusza politykę dotyczącą spamu. Nie zezwalamy na aplikacje, które są spamowane przez użytkowników lub Sklep Play. Zwłaszcza takie aplikacje, które są powielane i niskiej jakości.

W Sklepie Play istnieje wiele doskonałych klonów aplikacji open-source, ponieważ łatwo jest przepakować publiczny kod jako swój własny, choć większość z nich dodała reklamy. Pronin zgłosił nawet wiele z tych klonów w przeszłości.

Zobacz też: Microsoft usunął ochronę przed exploitami z systemu Windows 10 – powodowała zbyt wiele problemów

Pronin został poinformowany, że będzie musiał ponownie złożyć swoją aplikację, co pociągnie za sobą nową nazwę. Ponowne wysłanie aplikacji w ramach zupełnie nowego wpisu byłoby ogromnym i niezasłużonym ciosem dla programisty. Skasowałoby to wszystkie związane z tym statystyki i recenzje. To może być łatwiejsze dla przedstawicieli działu wsparcia Google, ale jest to niesprawiedliwe dla dewelopera. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że cały ten problem był wynikiem błędu Google.

Źródło: Androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy