ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
motorola razr 2 patent dotykowe krawedzie

Motorola razr 2 – oto patent, który już może zdradzać wyjątkowość tego smartfona

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Po wielu miesiącach oczekiwania Motorola razr została oficjalnie zaprezentowana i… niejako nastała cisza. Urzeczywistniły się wszystkie plotki, w tym te związane ze specyfikacją rodem ze średniaka oraz małym akumulatorem, co nie wszystkim przypadło do gustu. Jednak można to poprawić w ramach następcy, prawda? Niejako tak, ale Amerykanie mogą dodać jeszcze coś od siebie. Otóż Motorola razr 2 może wykorzystywać kolejny patent przyznany tej firmie. Tym razem producent skupia się zastąpieniu przycisków fizycznych na krawędziach.

Motorola razr 2 według patentu – czas na dotykowe krawędzie

motorola razr 2 patent dotykowe krawedzie

Tak naprawdę nie jest to patent z dzisiaj lub wczoraj, bo Motorola złożyła odpowiednią dokumentację w maju 2018 roku. Jednak dopiero 21 listopada amerykańskie i światowe organizacje własności intelektualnej oficjalnie przychyliły się do wniosku tego producenta. To, czego on dotyczył, sprowadza się do zamontowania na krawędziach paneli dotykowych, które mają być wykorzystywane jako wirtualne przyciski. Rozwiązanie brzmi bardzo znajomo, bo mogliśmy się z nim spotkać na przykład w HTC U12+ lub Asusie ROG Phone II. Pomysł Amerykanów zakłada wykorzystanie 8 czujników, które mogą reagować zarówno na kliknięcia, jak i przesunięcia. Oczywiście zastosowanie jest jasno wskazane dla urządzenia z elastycznym wyświetlaczem. Ten dodatkowo ma mieć zatopiony w ekranie czytnik linii papilarnych, a nie na brodzie, jak ma to miejsce w niedawno zaprezentowanym smartfonie.

motorola razr 2 patent dotykowe krawedzie

Zobacz też: Huawei i Microsoft mogą współpracować! USA przyznaje licencję.

Zawsze pod koniec wpisów związanych z opatentowanymi rozwiązaniami wspominam, że nie wiadomo, czy firma kiedykolwiek zdecyduje się na ich urzeczywistnienie. Jednak tym razem przypominam, że sama wizja odnowienia Motoroli razr z wykorzystaniem elastycznego wyświetlacza zaczęła się właśnie od takiego tekstu. Tym samym Amerykanie mogą już szykować następcę, który niewykluczone, że pozbędzie się fizycznych klawiszy na rzecz dotykowych krawędzi.

Źródło: Gizmochina, Letsgodigital

Sprawdź najnowsze wpisy