Facebook dla małych firm

Ciemny motyw na Facebooku – aplikacja w końcu spełnia obietnice

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Android 10 stanowił swego rodzaju przełom w podejściu deweloperów do ciemnych motywów. Google zrozumiało potrzebę stosowania odmiennych szat graficznych, ale oczywiście wielu wydawców już wcześniej stosowało czarne interfejsy. Facebook też już dawno temu zapowiedział, że ich aplikacje doczekają się ciemnych motywów. Ten bez problemu znajdziecie między innymi w Messengerze. Jednak teraz przyszedł czas na główną aplikację tego portalu społecznościowego. Jest to zdecydowanie bardziej oczekiwana przemiana od nowego interfejsu Facebooka, który pojawił się kilka tygodni temu i najzwyczajniej w świecie nie zachwyca. Niestety, trafia on do coraz szerszej grupy odbiorców.

Po kilku miesiącach ciemny motyw trafia do aplikacji Facebooka

ciemny motyw facebook aplikacja

Tym samym skupmy się na ciemnym motywie w głównej aplikacji Facebooka, która od niedawna jest dostępna u wybranych osób. Oczywiście mówimy o wersji z Androidem – iOS zdaje się zostać odsunięty w priorytetach na tym etapie. Jest to niewątpliwie etap testów dla wybranej grupy odbiorców i kolejny użytkownicy falami będą otrzymywali dostęp. Tak oczywiście brzmi teoria, bo niewykluczone, że Facebook znajdzie jeszcze pewne problemy i wycofa się z ciemnego motywu na dłuższy czas. To jest teoretycznie powód, dlaczego tak długo teraz czekamy.

Zobacz też: Oppo też chce mieć swoje autorskie układy obliczeniowe.

Oczywiście pamiętajcie, że u niektórych zakładka z filmami od dłuższego czasu była w ciemnym motywie. Sytuacja jednak dotyczy całej aplikacji i jest kompatybilna z globalnymi ustawieniami motywów Androida 10, czyli raz ustawiona czarna szata graficzna tyczy się wszystkich zgodnych programów. Naturalnie wersja aplikacji Facebooka nie ma większego znaczenia w całym procesie, choć im nowsza, tym większe prawdopodobieństwo udziału w testach.

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy