ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei mate 30 pro oficjalnie cena specyfikacja wyglad

Huawei chwali się świetnymi wynikami sprzedaży rodziny Mate 30

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Huawei to firma, która w ostatnich miesiącach nie ma lekko. Producent wciąż walczy bowiem ze Stanami Zjednoczonymi, które narzucają na niego różnorakie zakazy. Mogłoby się więc wydawać, że marka stoi na straconej pozycji. Nic bardziej mylnego, bo jest zupełnie przeciwnie – Huawei ciągle zalicza wzrosty. We wrześniu światło dzienne ujrzała rodzina Mate 30 bez aplikacji i usług Google. Porażka? Absolutnie nie. Firma pochwaliła się dziś wynikami jej sprzedaży.

Seria Huawei Mate 30 to prawdziwy hit

Huawei Mate 30

Na samym początku należy zaznaczyć, że w skład rodziny Mate 30 wchodzą następujące urządzenia: Huawei Mate 30, Huawei Mate 30 Pro, Huawei Mate 30 5G, Huawei Mate 30 Pro 5G oraz Huawei Mate 30 RS Porsche Design. Podczas prezentacji tabletu MediaPad Pro, CEO Huaweia poinformował, że w ciągu dwóch miesięcy seria Mate 30 sprzedała się w ponad 7 milionach egzemplarzy. To z kolei przekłada się na gigantyczny wzrost o 75% w stosunku do linii Mate 20.

Zobacz także: Microsoft usunął ochronę przed exploitami z systemu Windows 10 – powodowała zbyt wiele problemów

W większości za tak dobry wynik odpowiada sprzedaż w Chinach, gdzie ludzie z powodu postawy Stanów Zjednoczonych kupują smartfony tytułowego producenta na potęgę. Trochę na złość, trochę z powodu dumy i patriotyzmu. Nie da się jednak ukryć, że Mate 30 i Mate 30 Pro to także po prostu świetne smartfony, które niestety nie są dostępne w Polsce. A wy kupilibyście Mate 30 lub Mate 30 Pro, gdyby pojawiły się w naszym kraju bez aplikacji i usług Google? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy