OnePlus to firma, która ma w swojej ofercie fantastyczne smartfony w świetnych cenach. Nic więc dziwnego, że chętnie sięgamy po jej urządzenia, nierzadko poprzez oficjalny sklep internetowy. Niestety teraz dowiedzieliśmy się, że wyciekły dane wielu klientów OnePlusa – najprawdopodobniej ze sklepu właśnie. Firma zaczęła informować o tym swoich klientów już w piątek.

Wyciek danych klientów OnePlusa

oneplus 7 recenzja test po 3 miesiacach

Wyciek danych klientów OnePlusa miał miejsce już w 2018 roku. Wówczas firma zapewniała, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do podobnej sytuacji w przyszłości. Możemy teraz śmiało powiedzieć, że najwyraźniej zrobiła niewystarczająco, bo doszło do kolejnego wycieku. Tym razem światło dzienne ujrzały imiona i nazwiska, adresy dostawy oraz adresy email niektórych użytkowników. Jednocześnie OnePlus zapewnia, ze takie dane jak np. hasła czy numery kart są w pełni bezpiecznie.

Zobacz także: OnePlus 7 po trzech miesiącach oczami użytkownika

Firma nie powiedziała wprost, gdzie doszło do wycieku. Pewne zdanie w oświadczeniu sugeruje jednak, że chodzi o sklep internetowy OnePlusa. Wszystkie osoby, których dane stały się obiektem wycieku, zostały już poinformowane mailowo. Ci, którzy żadnych wiadomości od OnePlusa nie dostali, są bezpieczni. Firma zapewniła jednocześnie, że (po raz kolejny) podjęła wszystkie wymagane kroki, by podobna sytuacja nie wydarzyła się w przyszłości. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki, aby ten wyciek rzeczywiście był ostatnim w historii producenta.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.