ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Earth z nową funkcją

Google Earth dostanie opcję, która pomoże nam snuć wspomnienia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google Earth jest jedną z najstarszych usług Google. Została ona uruchomiona już w 2001 roku. Pamiętam mój pierwszy kontakt z Google Earth. Właśnie dzięki niemu zrozumiałem jak wielki jest świat, próbując odnaleźć własny dom. Od tamtej pory jednak niewiele się zmieniło. Co prawda dostaliśmy wysoce szczegółowy widok 3D i obsługę wielu urządzeń, w tym smartfonów i tabletów. Jednak minęło przecież niemal 9 lat.

Google Earth z nową funkcją

Google ma tendencję do usuwania starych projektów, z których nie jest zadowolony. Czasami jednak postanawia je całkowicie przebudować. Tak było w tym przypadku. Gigant ogłosił kilka nowych funkcji dla Google Earth, które koncentrują się wokół opowiadania historii. Nowe narzędzia pozwolą użytkownikom rysować linie, kształty, znaczniki i dodawać zdjęcia lub filmy wideo w różnych miejscach. Będzie można zorganizować wszystkie te dodatki w osobiste historie lub mapy globu, a następnie podzielić się nimi ze światem lub konkretnymi ludźmi.

Zobacz też: Google Stadia: czy jakość grafiki w grach jest gorsza niż na konsolach i komputerach?

Powyższy film wideo autorstwa Google prezentuje, w jaki sposób rodzina, konserwator i nauczyciel korzystają z nowych funkcji. Rodzina korzysta z Google Earth, aby opowiedzieć swoją historię pokazując, gdzie dorastali różni członkowie i jak rozwijali się na całym świecie. Konserwator korzysta z platformy, aby zwrócić uwagę na ważne przyczyny środowiskowe, a nauczyciel wybrał Ziemię jako płótno dla projektu związanego z coraz bardziej zanieczyszczonym lokalnym jeziorem. Nie jest jasne, w jaki sposób Google zamierza zwalczać trolling czy graffiti cyfrowe. Jednak podejrzewam, że jest to coś, o czym inżynierowie Google Earth już pomyśleli.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy