ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Turemetal DP2

TureMetal DP2 – miniaturowa obudowa dla fanów bezwzględnej ciszy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Turemetal wykonał całkowicie bezwentylatorową obudowę o unikalnym wzornictwie. Skrzynia została zaprojektowana tak, aby pozostała w pozycji poziomej, co pozwala na odpowiednie chłodzenie wszystkich komponentów komputera bez żadnych problemów. Ta obudowa nie generuje hałasu, ponieważ nie ma w niej wentylatorów. Dodatkowo jest niezwykle mała. Wiąże się to jednak także z pewnymi ograniczeniami.

Turemetal DP2

Turemetal DP2

Turemetal DP2 nie ma żadnych wentylatorów, ale nadal może chłodzić procesory o TDP 65 W i to niezwykle efektywnie. Obsługuje ona większość płyt głównych ITX. Według testów przeprowadzonych na i3 – 6100 w temperaturze pokojowej procesor ma temperaturę 21 stopni Celsjusza. Natomiast podczas testu obciążeniowego procesora AIDA64, który trwał 10 godzin, temperatura i3 nigdy nie przekroczyła 65 stopni Celsjusza, co pokazuje wydajność chłodniczą tej obudowy.

Zobacz też: Wygląd Galaxy S11e też trafił do Sieci! Samsung stawia na jedność

Ta obudowa przenosi ciepło z komponentów na gigantyczne radiatory, z których się składa. Następnie rozpraszają one je do otoczenia, co sprawia, że jest ona dość ciepła. Oczywiście możemy tutaj zapomnieć o zastosowaniu dedykowanej karty graficznej. W obudowie nie ma na nią nawet miejsca. Dodatkowo posiada ona zintegrowany zasilacz Pico-PSU, który uniemożliwia zasilenie dodatkowych podzespołów. Warto także zwrócić uwagę, że taka karta wymagałaby chłodzenia. Nie jest to więc coś, co się nada do gier. Chociaż sam mam w swoim komputerze APU Ryzen 2400G i radzi sobie nawet w najnowszych produkcjach w Full HD, jednak na ustawieniach minimalnych.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy