ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Powrót Apple do Intela?

Apple i Intel łączą siły w wojnie patentowej

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W zeszłym miesiącu Intel jasno stwierdził, że jest przygotowany na wojnę patentową z Fortress, spółką inwestycyjną należącą do SoftBanku. Wojna sądowa wynika z procesów o rzekome naruszenie patentów przez firmę Intel. Producent chipów ze swojej strony twierdzi, że Fortress gromadzi patenty w sposób niezgodny z prawem i antykonkurencyjny. Co ciekawe nie stanie w tej walce sam. Niebiescy doczekali się nietypowego wsparcia ze strony Apple.

Apple i Intel łączą siły

Apple i Intel łączą siły


Apple i Intel dołączyli do pozwu przeciwko kontrolowanej przez SoftBank Fortress Investment Group, po tym, jak w zeszłym miesiącu Intel wniósł pozew przeciwko Fortress. Oryginalne akta Intela zostały teraz wycofane i zastąpione nowym pozwem sądowym, w którym Apple występuje jako powód. Nowy pozew jest powtórzeniem zarzutów z pierwszego z nich. Jednak przy okazji dodaje nowy zestaw patentów i skarg od Apple. Producent iPhone twierdzi, że poniósł straty ekonomiczne w postaci kosztów postępowania sądowego i przekierowania zasobów z dala od innowacji, aby odpowiedzieć na seryjne uciążliwe oskarżenia.

Zobacz też: Apple AirPods mają trafić w tym roku do 60 milionów osób

Apple zauważa również, że firmy związane z Fortress wniosły co najmniej 25 pozwów sądowych przeciwko niemu. Domagają się przy tym odszkodowania w wysokości od 2,6 do 5,1 miliardów USD. Obecnie Apple i Intel oskarżają Fortress o antykonkurencyjną i niezgodną z prawem agregację patentów, z zamiarem pozwania innych firm technologicznych. Zrzeszone firmy liczą nie tylko na wycofanie pozwów od trolla patentowego. Oczekują także odszkodowań. A także wymuszenia na nim zaprzestania procederu związanego z pozywaniem innych firm z powodu naruszenia patentów.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy